top of page
Szukaj

ZNAJDŹ MNIE - J.S. Monroe

Gdy umiera Ci ktoś bliski, chcesz wierzyć, że to nie prawda; że ta bliska Ci osoba wciąż żyje, ale musi się ukrywać z bliżej nieznanych powodów. Może miała dość takiego życia i postanowiła zacząć od nowa? A może stoi za tym coś bardziej skomplikowanego... A może, to tylko Twoja fantazja, która pozwala uporać się ze śmiercią człowieka, który był dla Ciebie kimś bardzo ważnym.


Takie historie jak ta, zawsze pobudzają wyobraźnię. Tajemnicza śmierć i jeden człowiek, który poddaje "fakty" w wątpliwość. Świetny pomysł na thriller.

Dość zgrabnie nakreślona fabuła, aczkolwiek spodziewaliśmy się bardziej zawiłej historii. Nie umniejsza to jednak talentu Autora, który już po raz szósty porywa nas w świat świetnie napisanej przez siebie historii.

Zastanawialiśmy się po przeczytaniu tej powieści, jak Jar, główny bohater tej powieści, poradziłby sobie, gdyby nie odnalazł pamiętnika Rosy. Z pewnością wszystko potoczyłoby się inaczej i to właśnie jest bardzo intrygujące, bo idąc krok w krok za bohaterem, chcieliśmy mu podpowiedzieć, aby zrobił coś inaczej, zwrócił uwagę na coś innego, ale On nas nie słyszał i wszystko co robił, robił po swojemu. Gdzie go to zaprowadziło? Sprawdźcie sami.


Czasem widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć.

Czasem to, co widzimy, zmienia nasze spojrzenie na świat.


Rosa, dziewczyna Jara, popełniła samobójstwo, kiedy oboje studiowali w Cambridge. Nie ma dnia, żeby Jar o niej nie myślał. Minęło pięć lat, ale mężczyzna nadal obsesyjnie podejrzewa, że Rosa, jego jedyna miłość, żyje. Dręczą go wizje dziewczyny, zaskakująco realistyczne i pojawiające się w nieoczekiwanych miejscach. Jego terapeuta twierdzi, że to halucynacje żałobne.

Po odnalezieniu dziennika Rosy Jar podejmuje rozpaczliwe działania, by zrozumieć okoliczności jej śmierci, i nawiązuje kontakt z dziennikarzem, który napisał o rekrutowaniu studentów Cambridge do brytyjskich służb specjalnych. Im głębiej jednak zanurza się w tę sprawę, tym bardziej czuje się zdezorientowany. Trafia do mrocznego półświatka, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje, i nikomu nie można ufać. Trafia w sam środek szeroko zakrojonej intrygi, która nieodwołalnie wszystko zmienia.


Od jej pogrzebu minęło pięć lat, ale Jar natychmiast rozpoznaje jej twarz. Oboje jadą ruchomymi schodami, ona w górę, on - w dół, znowu spóźniony do pracy po imprezie na drugim końcu miasta.


"Bardzo dobra powieść, bardzo dobrze napisana... i jeszcze ta okładka! Miód malina, jak mawiał mój dziadek po przeczytaniu dobrej książki. J.S. Monroe "ukradł" mi pomysł, ale po przeczytaniu tej powieści mogę stwierdzić z czystym sumieniem, że moja wersja nigdy nie dorównałaby jego wersji. Znajdź mnie, to jedna z tych książek, które trzeba przeczytać."

-Ivo Vuco | pisarz-


"Jar spóźniał się do pracy, bo imprezował. Ja spóźniałam się do pracy, bo całymi nocami czytałam historię Jara i Rosy. Było warto!"

-Patrycja Sobczak | HL-


"Te pamiętniki powodowały gęsią skórkę na moim ciele!"

-Kamila Gala | HL-J. S. Monroe - studiował anglistykę na uniwersytecie Cambridge, pracował w Londynie jako niezależny dziennikarz i współpracował z BBC Radio 4. Był także korespondentem zagranicznym „Daily Telegraph” w Delhi i prowadził dodatek „Daily Telegraph Weekend” w Londynie. Znajdź mnie to jego szósta powieść.TYTUŁ: Znajdź Mnie

TYTUŁ ORYGINALNY: Find Me

AUTOR: J.S. Monroe

WYDAWNICTWO: W.A.B.

DATA PREMIERY: marzec 2018

TŁUMACZENIE: Agnieszka Walulik

LICZBA STRON: 448

FORMAT: 135 x 202

OKŁADKA: miękka

ISBN: 978-83-280-5062-4


OCENA: 9/10


KUP TERAZ

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page