top of page
Szukaj

ZAPŁATA - Małgorzata Rogala

Kiedy system sprawiedliwości zawodzi, musi znaleźć się ktoś, kto weźmie sprawy w swoje ręce. Kiedy dochodzi do morderstwa, musi znaleźć się ktoś, kto schwyta zabójcę. Sprawy jednak mogą się mocno skomplikować, jeśli okaże się, że obie strony łączy wspólna przeszłość, trudna teraźniejszość i przyszłość, która może zaskoczyć.


Wznowienie powieści Małgorzaty Rogali w cudownej serii, nowej, ciekawej szacie graficznej i zdaje się, nieco poprawionej, to bardzo dobry pomysł. Autorka idealnie wpisuje się w nowy nurt powieści kryminalnych - lekkich, przyjemnych, bez zbędnego chlastania krwią po ścianach i podłogach oraz bez powodujących torsje opisach spuchniętych trupów. Nurt nowy, ale nie nowatorski, bo nawiązuje do przedwojennego sposobu opowiadania historii kryminalnych, który po latach ciężkich i "brudnych" kryminałów, zyskuje coraz większe uznanie czytelników.

Zapłata posiada w sobie ten ładunek, który powoduje, że książka jest ciekawa od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Nie przeraża, nie irytuje, nie wywiera złych emocji. Jest bardzo dobrze i składnie napisana, a bohaterowie, nawet ci poboczni, świetnie nakreśleni. Ciekawy pomysł na zabójczy fortel z mocno obyczajowym tłem. Nie ma nudy, jest inteligenty kryminał i to się bardzo dobrze czyta.


WSZYSTKO MA SWOJĄ CENĘ


Kiedy stanęła plecami do niego, a przodem do siedzącej na sofie matki, powiedział, żeby się pochyliła. Stanął za nią tak blisko, że dotykał udami dziewczęcych pośladków, osłoniętych bawełnianą bielizną w niebieskie kwiatki. Oparł dłoń na drobnej szyi.

"Nietypowe narzędzie zbrodni i podejrzani, z których każdy może okazać się winny. Jeśli szukacie kryminału i powieści obyczajowej w jednym, koniecznie przeczytajcie Zapłatę"

- Magda Stachula | bestsellerowa autorka Idealnej -


"Czy połączenie powieści sensacyjnej i prozy obyczajowej to skuteczny przepis na wciągającą serię wydawniczą? Pierwsza książka Małgorzaty Rogali o parze warszawskich policjantów zdecydowanie potwierdza, że autorka Zapłaty w pełni zasługuje na tytuł mistrzyni kryminału psychologicznego"

- Tomasz Radochoński | Nowalijki -


"To jest ten rodzaj kryminału, który przyjemnie się czyta i który zapada w pamięć na bardzo długo"

- Ivo Vuco | pisarz, krytyk literacki -


PIERWSZY TOM BESTSELLEROWEJ SERII

MISTRZYNI KRYMINAŁU PSYCHOLOGICZNEGO


W jednym z warszawskich klubów zostaje zamordowany syn adwokata. Sprawa może mieć związek ze śmiertelnym pobiciem sprzed ośmiu lat. Śledztwo staje się łamigłówką, której początek tkwi w przeszłości. Ktoś nie chciał, żeby prawda ujrzała światło dzienne i bardzo się postarał, żeby zatrzeć ślady zbrodni.

Czy nowe wydarzenia sprawią, że tajemnice sprzed lat wreszcie zostaną wyjaśnione? Jak starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk poradzą sobie z kolejnymi zbrodniami? I wreszcie –  czy policjantom emocjonalnie zaangażowanym w śledztwo uda się zachować zimną krew?


Zapłata to pierwsza część serii z parą detektywów Agatą i Sławkiem, którzy rozkręcają się z powieści na powieść, dając nam coraz więcej przyjemności z czytania książek Małgorzaty Rogali.


Nie mam alibi, od trzech dni siedzę w domu z psem; zamknęłam sklep, odwołałam klientów... Musiałam pozbierać się w całość. Czy jestem aresztowana?

MAŁGORZATA ROGALA

Introwertyczka, miłośniczka języka francuskiego i muzyki jazzowej. Nałogowa czytelniczka. Lubi wstawać wcześnie rano, pić kawę z kardamonem i wsłuchiwać się w ciszę. Ma słabość do powieści Marca Levy`ego i domowych słodyczy wegańskich. Jest autorką powieści obyczajowej To, co najważniejsze (2012) oraz powieści kryminalnych: Kiedyś cię odnajdę (2014), Zapłata (2015), Dobra matka (2016), Ważka (2017), Zastrzyk śmierci (2017), Grzech zaniechania (2018), Kopia doskonała (2018), Punkt widzenia (2019).


TYTUŁ: Zapłata

AUTOR: Małgorzata Rogala

WYDAWNICTWO: IV Strona (Grupa Wydawnictwa Poznańskiego sp. z o.o.)

PROJEKT OKŁADKI: Magdalena Zawadzka

LICZBA STRON: 350

OPRAWA: miękka

FORMAT: 196 x 117 mm

DATA WYDANIA: 2018-10-31

ISBN: 978-83-7976-084-8


OCENA: 9/10


KUP TERAZ


STRONA AUTORKIPOLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:


#malgorzatarogala #czwartastrona #wydawnictwopoznanskie #zaplata #recenzja #hultajliteracki

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie