top of page
Szukaj

ZAGŁADA ATLANTYDY - Frank Joseph.

Atlantyda, to zagadka nad którą głowi się wielu uczonych, pisarzy, podróżników i poszukiwaczy przygód. Jedni twierdzą, że Platon kłamał, inni przedstawiają dowody na to, że mityczna kraina istniała naprawdę. Do grupy tych drugich należy człowiek, którego porównuje się do samego Indiany Jonesa – amerykański podróżnik oraz specjalista od zaginionych cywilizacji – Frank Joseph.

Autor w swojej książce – Zagłada Atlantydy – przedstawia wnioski na to, że Platon nie kłamał. Nie przekonuje do swoich racji i nie narzuca swojej wiary w to, że Atlantìs nēsos kiedykolwiek istniała. Daje nam wybór przedstawiając fakty, mity, plotki, poszlaki, hipotezy i dowody. Tłumaczy, pyta, wytyka wszystkie za i przeciw.

Bardzo dobrze skonstruowana książka, najrzetelniej przedstawiająca fenomen Atlantydy, jej rozwiniętej cywilizacji oraz powody zagłady wyspy.

Autor potrafi zaciekawić i zmusić czytelnika do weryfikacji swojej wiedzy na temat tego co jest prawdą, a co nią nie jest w kwestii zaginionej cywilizacji Atlantów.

Frank Joseph, słynny kontrowersyjny badacz zagadek przeszłości, zwłaszcza historii Atlantydy, od lat zbiera na całym świecie dowody jej istnienia. W tej książce przedstawia zdumiewające świadectwa archeologiczne, geologiczne i astronomiczne.

Poważni badacze – profesjonaliści i nie tylko – mają uzasadnione powody, aby unikać owego „słowa na A”.

Atlantyda! Sam dźwięk tego słowa budzi fascynację. Całe pokolenia poszukiwaczy łączyła obsesja na punkcie tej zaginionej cywilizacji, a miliony ludzi zastanawiały się, czy pozostawiona przez Platona krótka relacja o zatopionym mieście jest tylko mitem…


# Czy powtarzający się we wszystkich mitologiach przekaz o wielkiej katastrofie z przeszłości jest echem kataklizmu, który zniszczył prawdziwą Atlantydę?

# Co było rzeczywistą przyczyną jej zagłady: powódź, wybuch wulkanu czy uderzenie komety?


Występując przeciwko ugruntowanemu od lat sceptycyzmowi, Frank Joseph zabiera nas w podróż do legendarnego miejsca. Błyskotliwie łącząc naukowe fakty z nieposkromioną wyobraźnią, odkrywa istnienie potężnego imperium i jego tragiczną zagładę. I dostarcza przekonujących argumentów, że to z Atlantydy wywodziły się wszystkie późniejsze cywilizacje.


Żadne ze starożytnych źródeł, również Platon, nie mówi, że zaginiona cywilizacja rozwijała się na kontynencie. Podobnie zresztą klasycy atlantologii, tacy jak Ignatius Donnelly i Lewis Spence, opisują ją tylko jako dużą wyspę.

# Odnalezione pozostałości wielkiego imperium Atlantydów: od wysp Oceanu Atlantyckiego po Afrykę i Mezoamerykę.

# Atlantydzki początek cywilizacji basenu Morza Śródziemnomorskiego

# Zrekonstruowane ostatnie dni Atlantydów i ich losy po katastrofie.

Można wierzyć w słowa Franka Josepha lub nie. Można dać się przekonać lub trwać przy swoim i nie brać jego argumentów za pewniki. Ale warto tę książkę przeczytać, aby poszerzyć swą wiedzę na temat dawnych cywilizacji, tych zagonionych i tych wielkich historycznych, które według autora, pochodzą w linii prostej od cywilizacji Atlantów.

Przez wszystkie mity świata opisujące potop przewija się wspólny watek. Od relacji jednego z największych myślicieli starożytnej Grecji po ustne przekazy polinezyjskich śpiewaków z południowego Pacyfiku powtarza się idea, że ludzie sprzed potopu byli w jakiś sposób odpowiedzialni za katastrofę, która ich zgładziła. Przez swoją żądzę bogactwa i władzy zakłócili równowagę w przyrodzie, co doprowadziło do kataklizmu, wtóry objął całą planetę.

Brzmi znajomo?


„Frank Joseph z godną pozazdroszczenia łatwością pokazuje, że Atlantyda to nie mit. Przekonująco omawiając miejsce, czas i przyczynę kataklizmu, uwiarygodnia wszystkie jego ślady, jakie możemy znaleźć po upływie tysięcy lat”.

- ZECHARIA SITCHIN | paleoastronautyk, dziennikarz -


„Przeżyjmy wraz z Frankiem Josephem alchemiczny dreszcz, jaki budzi ożywienie dramatycznej legendy i zamienienie jej w historyczną rzeczywistość”.

- ROBERT G. BAUVAL | egiptolog, pisarz -


„Jak nowy porywający kryminał pomiędzy zakurzonymi tomami Zagłada Atlantydy błyszczy wśród wyniosłych wież akademickiej nauki”.

- J. DOUGLAS KENYON | badacz początków cywilizacji, pisarz -


FRANK JOSEPH – redaktor naczelny magazynu Ancient American w latach 1993-2007, amerykański polityk i autor tłumaczonych na wiele języków i nieustannie wznawianych ponad dwudziestu książek poświęconych prehistorii i zaginionym cywilizacjom.

Choć jego reputacja ucierpiała niejednokrotnie w przeszłości z powodu swych mocno kontrowersyjnych poglądów, to autor wciąż uważany jest za jednego z najwiekszych tropicieli zagadek prehistorii.


TYTUŁ: Zagłada Atlantydy

TYTUŁ ORYGINALNY: The Destruction of Atlantis

AUTOR: Frank Joseph

WYDAWNICTWO: Amber

PRZEKŁAD: Agnieszka Kowalska

ILOŚĆ STRON: 288

OPRAWA: miękka

FORMAT: 130 x 205 mm

DATA WYDANIA: luty 2018

ISBN: 978-83-241-6580-3


OCENA: 10/10


KUP TERAZ


Inne książki wydawnictwo Amber

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page