top of page
Szukaj

WSZYSTKIE NASZE TAJEMNICE - Hess Ryder

Dziwna książka nie jest przeszkodą, aby się jej poddać i pozwolić pochłonąć bez reszty. Wszystkie nasze tajemnice jest bardzo dziwną książką w mojej ocenie. Dziwna intryga, dziwne zachowania bohaterów i bardzo dziwne poprowadzona fabuła. Nie znaczy to oczywiście, że książka jest zła, jest po prostu... dziwna.


Dziwna często oznacza ciekawa, a powieść Hess Ryder naprawdę mnie zaciekawiła, choć opis książki nie napawał optymizmem. Nauczka na wydawców i autorów: blurb to duża część sukcesu książki. Od tego przecież zaczynamy przygodę z powieścią, okładka, blurb, fragmenty książki, a dopiero potem cała reszta. No, ale nic, książka obroniła się fabułą i to całkiem zgrabną (choć dziwną) i przyznać trzeba autorce, że potrafi zaskakiwać, choć wciąż wyczuwalna jest w jej stylistyce nadmierne wykładanie kawy na ławę, jak w bajkach dla dzieci, od których przecież autorka zaczynała. Czasami mniej znaczy więcej i wie to każdy pisarz literatury dla dorosłych. Jednak jak już wspomniałam, ta powieść jest inna niż wszystkie pozostałe z tego gatunku i ma to też swoje plusy. Może Hess Ryder miała taki plan, a konstrukcja książki została skrzętnie przemyślana?


Nigdy nie ufaj mężczyźnie, który zdradził żonę.


Szaleństwo to moja nowa norma. Mam za zadanie ponownie "nauczyć się miłości do samej siebie", ale wydaje mi się to niemożliwe.

"Jess Ryder wie, jak namieszać czytelnikowi w głowie! Frapująca i wciągająca lektura. Nie mogłam się oderwać. Jestem zachwycona tą niezwykłą opowieścią o oszustwie, manipulacji, związkach i wybaczeniu."

- Nicki's Life of Crime -


"Niesamowita książka. Nie mogłam usiedzieć na miejscu, kiedy ją czytałam. Intryga jest tak gęsta, że wciąż bezskutecznie usiłowałam odgadnąć, kto kłamie, a kto mówi prawdę. Super!"

- Goodreads -


Lubię książki, które nie są kopią tego, co zostało już napisane, a ta książka taka właśnie jest. Przy okazji pochwalić trzeba redakcję, która wykonała świetną robotę. Przy takich konstrukcjach redaktorzy często się gubią, ale nie tym razem. Wszystko tu zagrało perfekcyjnie.... no może prawie wszystko, bo w pewnej chwili zrobiło się bardzo wolno i nużąco, ale tylko przez jeden czy dwa momenty, choć inni w Hultaju twierdzą, że tak właśnie miało być i Ryder zrobiło to, co do niej należało. Cóż, jak widać, zdania w HL są podzielone...

Pamiętać jednak należy, że Wszystkie nasze tajemnice to książka bardziej psychologiczna aniżeli stricte thriller, sensacja czy kryminał. Trochę ubawiła mnie opinia jednego z czytelników, kwalifikująca tę powieść jako czytadło. No nie, muszę zaprotestować i nie mogę się z tym zgodzić, mam czasami okazję spędzić wieczór lub dwa z czytadłem i zapewniam, że Wszystkie nasze tajemnice to zupełnie inna kategoria literatury. Fakt, jest to powieść trudna, dziwna i czasami mało zrozumiała, ale z pewnością warto spędzić z nią kilka dni i poznać jeden z najdziwniejszych trójkątów miłosnych w historii publicystyki rozrywkowej. A ilość cliffhangerów w tej książce i jej zakończenie to już istna kombinacja bystrości umysłu i talentu autorki.


Jeśli podobała ci się Dziewczyna z pociągu,

to na pewno zakochasz się w tej książce.


Podeszłam do szafy, otworzyłam ją i krzyknęłam z przerażenia. Małe drewniane wieszaki były puste. Zniknęły wszystkie ubrania Emily.

"Prawdziwa jazda bez trzymanki. Mrożąca krew w żyłach, zniewalająca, aż szczęka opada. Książka z tych, które koniecznie trzeba przeczytać do ostatniego słowa."

- Stardust Book Reviews -


"Historia opowiedziana w sposób arcyciekawy, wytrawny i nieco skomplikowany. Nowy nurt w literaturze: muddle thriller. Jego prekursorką jest Jess Ryder."

- Ivo Vuco | polski pisarz, krytyk literacki, redaktor naczelny Hultaja Literackiego -


Wspaniały dom, kochający mąż Nicky i Emily, moja piękna córeczka. Żyłabym jak w bajce, gdyby nie ona - Jen, była żona mojego męża. Zawsze w potrzebie, zawsze w pobliżu, nie pozwala o sobie zapomnieć. Nigdy nie zostawi nas w spokoju.


Uciekaj, póki możesz!


Gdy Nicku i Emily przepadają bez śladu, moje życie zmienia się w koszmar. Muszę odzyskać córkę. Za wszelką cenę. Przyjmę każdą pomoc, nawet ze strony jen. Ale czy mogę zaufać kobiecie, której miejsce zajęłam?

Tylko ona wie, kogo poślubiłam...


Jego głos zabrzmiał łagodnie i znajomo. Słysząc go, jeszcze nie tak dawno od razu bym zmiękła, ale teraz wzbudzał we mnie jednak lęk.

JESS RYDER

Pod tym pseudonimem ukrywa się Jan Page, pisarka, scenarzystka, dramaturżka i nagradzana producentka telewizyjna, która po latach tworzenia dla dzieci postanowiła spróbować swoich sił na polu zbrodni. To znaczy, pisania o zbrodni. Jej drugą pasją jest lepienie garnków. Wszystkie nasze tajemnice otrzymała doskonałe recenzje wśród czytelników Goodreads i Amazon. A Jess Ryder - zachęcona przez zachwyconych czytelników - właśnie wydała w Anglii kolejny thriller: The Dream House.TYTUŁ:Wszystkie nasze tajemnice

AUTOR: Jess Ryder

WYDAWNICTWO: Burda Książki

DATA WYDANIA: 04 września 2019

TYTUŁ ORYGINALNY: The Ex-Wife

TŁUMACZENIE: Jacek Żuławnik

PREMIERA: 2018

PROJEKT OKŁADKI: Paweł Panczakiewicz | Panczakiewicz Art.Design

LICZBA STRON: 368

OPRAWA: miękka

FORMAT: 145 x 205 mm

ISBN: 978-83-8053-597-8


OCENA: 8/10

Uzasadnienie: Sprawnie skrojona powieść, zaskakująca i ujmująca.KUP TERAZ


E-BOOK


OFICJALNA STRONA AUTORKIPATRONI MEDIALNI KSIĄŻKI: lubimyczytać.pl, Dzika Banda, Gala, Radio Kolor.WIĘCEJ DOBRYCH KSIĄŻEK NA: kultowy.plPOLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:

Angelina Jolie, jedna z najpiękniejszych i odnoszących największe sukcesy aktorek Hollywood, połówka słynnej superpary, Brangelina, wydaje się mieć już wszystko. Jednak życie tej największej uwodzicielki wśród gwiazd filmowych na świecie nie zawsze było łatwe. Bolesne, skomplikowane dzieciństwo do dziś rzuca cień na jej relacje ze słynnym ojcem, aktorem Jonem Voightem. Choć poszła w jego ślady i została aktorką, uwagę popularnej prasy przyciągały przede wszystkim jej namiętne związki z mężczyznami i kobietami, fantazje, liczne tatuaże i próby samobójcze, czyli to, co przynosiło jej reputację niegrzecznej dziewczynki Hollywood... WIĘCEJ O KSIĄŻCE.


#jessryder #wszystkienaszetajemnice #burdaksiążki #hultajliteracki #recenzja
www.burdaksiazki.plHULTAJ LITERACKI NA FACEBOOKU


HULTAJ LITERACKI NA INSTAGRAMIE

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie