top of page
Szukaj

TERAZ ZAŚNIESZ - C.L. Taylor

Opis książki przypomniał nam film z 2003 roku w reżyserii Jamesa Mangolda - Tożsamość. Z racji tego, że film wywarł na nas ogromne wrażenie, książka C.L. Taylor nie dawała nam spokoju. Czekała na swoją kolej, ale wciąż zwracała na siebie naszą uwagę. No i nie wytrzymaliśmy, zrobiliśmy wyjątek, przesuwając ją na początek kolejki. Zaczęło się czytanie... z wypiekami na twarzy, ekscytacją i wiarą w to, że ta powieść nas nie zawiedzie.


Czego zabrakło tej powieści? Przerwy na oddech. Fabuła zasuwa jak szalona, i kiedy musisz odłożyć książkę, bo przecież jest jeszcze wiele innych ważnych spraw do zrobienia, nie możesz. Musisz czytać dalej. Jeśli autor pisze tak, że czytelnik zarywa porządek dnia tylko dlatego, że nie może się oderwać od jego książki, to znaczy, że powieść jest nie tylko warta polecenia, ale ma w sobie to coś, co każe stawiać ją na czele tych wszystkich wyjątkowych tytułów, z którymi przyszło nam się do tej pory zetknąć. C.L. Taylor zasługuje na oklaski, dała czytelnikowi historię niepokojącą, niedającą spokoju. A przecież to tylko fikcja literacka, do której zawsze można wrócić. Nie, nie tym razem. Ta powieść jest nieodkładalna. Jeśli chcesz zacząć ją czytać, upewnij się, że żaden garnek nie stoi na gazie, że nie spodziewasz się gości i że wszystko już zrobione, bo Teraz zaśniesz zabierze cię na przejażdżkę, z której nie zrezygnujesz, póki nie dotrzesz do celu. Ten autobus ma tylko dwa przestanki, początkowy i końcowi. Nic pomiędzy.


SIEDMIU GOŚCI. SIEDEM SEKRETÓW. JEDEN ZABÓJCA.


Podnoszę ręce i zakrywam twarz, kiedy ciężarówka wbija się w bok samochodu. Pas bezpieczeństwa wrzyna mi się w obojczyk i pierś, gdy szarpnięcie wyrywa mnie do przodu, a zaraz potem obracam się i wiruję, uderzam głową w kierownicę, zagłówek i szybę. Wyciągam ręce, próbując się czegoś chwycić, szukam zaczepienia, żeby przygotować się na siłę uderzenia. Nic. Wszyscy krzyczą, a ja mogę się tylko modlić.

Czy Teraz zaśniesz rzeczywiście jest podobna do Tożsamości? Nie, nie jest. To inna powieść, ale z emocjami tego samego kalibru. Film zapadł nam w pamięć, jako jeden z najlepszych w swoim gatunku, książka C.L. Taylor pozostanie w naszych głowach na wiele, wiele lat, jako jedna z najlepszych książek w ogóle.


"Są książki świetne i są książki zajebiste. 'Teraz zaśniesz' należy do tych drugich, a C.L. Taylor to ścisła czołówka najlepszych pisarzy świata."

- Ivo Vuco | pisarz, autor 'Złodzireja', krytyk literacki -


"Warta milion dolarów powieść autorki miliona sprzedanych książek"

- Sarah Pinborough | pisarka, autorka 'Co kryją jej oczy' -


"Pochłonęłam ją w weekend! Co za niesamowicie wciągająca, świetnie napisana i niepokojąca powieść!"

- Lisa Hall | pisarka, autorka 'Between You and Me' -


"Jest w tej mrocznej opowieści coś z Agathy Christie. Odizolowane miejsce i mała grupa osób, wśród których każda jest podejrzana."

- Woman -


"Jeden zwrot akcji goni drugi"

- Daily Mail -


"Oszczędnie opowiedziane, bez zbędnych słów... Nie sposób oderwać się od czytania!"

- Sunday Independent -


"W 'Teraz zaśniesz' jest wszystko to, co uwielbiamy w thrillerach. Czyta się tę książkę, wstrzymując oddech i drżąc ze strachu."

- Good Housekeeping -


NIE LICZ NA TO, ŻE ZAŚNIESZ,

DOPÓKI NIE SKOŃCZYSZ TEJ KSIĄŻKI.

A KIEDY JUŻ JĄ SKOŃCZYSZ... NIE ZAŚNIESZ TYM BARDZIEJ...


Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy nie pozwalają jej zapaść w sen.

Gdyby tylko nie czuła się tak winna...

Aby uciec od dręczącej ją przeszłości, Anna przyjmuje posadę w hotelu na odległej szkockiej wyspie Rum. Kiedy jednak dołącza do niej siedmioro gości, to, co zdawało się ratunkiem przed światem, zamienia się w śmiertelnie przerażający koszmar.

Każdy z gości, ma własne powody, by się tam znaleźć, każdy z nich skrywa jakąś tajemnicę. Nikt nie mówi prawdy o tym, kim jest i dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wśród siedmiorga nieznajomych jest morderca, który chce, aby Anna zapadła w sen... taki, z którego już się nie obudzi.


KTOŚ JEST BLISKO.

KTOŚ CIĘ OBSERWUJE.

KTOŚ NA CIEBIE CZYHA.


Dani rozważa opcje. Jeśli rzuci się na Donnę i dźgnie ją tak, jak siedzi, skuloną w kącie pryczy, grubaska może zdążyć ją złapać, a nawet wyrwać jej kosę. Nie, musi wstać i odsłonić wrażliwe miejsce pod ogromnymi cyckami... zakładając, że prowizoryczne ostrze w ogóle dosięgnie żołądka ukrytego pod zwałami tłuszczu.


"Mroczna i pokręcona"

- Fiona Barton | pisarka, autorka 'Wdowy' -


"Fanów C.L. Taylor czeka wielka uczta - to jej najlepsza, jak dotąd, powieść."

- Clare Mackintosh | pisarka, autorka 'Widzę cię' -


C.L. TAYLOR

Brytyjska pisarka pochodząca z Worcester. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Northumbrii. Karierę literacką rozpoczęła w 2005 roku od wielokrotnie nagradzanych opowiadań publikowanych w gazetach i magazynach dla kobiet. Jest autorką sześciu thrillerów psychologicznych, które stały się bestsellerami. Zdobyła Dead Good Books Reader Award w latach 2015, 2016, 2017, 2018, Hearst Reader Award w roku 2018 oraz Kobo Crime Thriller w latach 2015 i 2016, a jej książki sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym milion dwieście tysięcy egzemplarzy i zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków.


TYTUŁ: Teraz zaśniesz

AUTOR: C.L. Taylor

WYDAWNICTWO: Albatros

TYTUŁ ORYGINALNY: Sleep

TŁUMACZENIE: Anna Dobrzańska

PREMIERA: 3 lipca 2019

PROJEKT OKŁADKI: Kasia Meszka

OPRAWA: miękka

LICZBA STRON: 400

FORMAT: 135 x 205 mm

ISBN: 978-83-8125-621-6


OCENA: 9/10


KUP TERAZ


E-BOOK


AUDIO BOOK


PRZECZYTAJ FRAGMENT


STRONA AUTORKIPOLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:

Wymarzona praca w kancelarii prawnej, która zamienia się w koszmar.

Mitchell McDeere, wyróżniający się student prawa, może przebierać w ofertach. O dziwo, najatrakcyjniejszą otrzymuje nie z wielkiej nowojorskiej korporacji, lecz z niedużej firmy w Memphis. Zachęcony wysokimi zarobkami i innymi korzyściami, decyduje się wraz z żoną przeprowadzić się do Tennessee. Wkrótce FBI informuje go, że jego firma zajmuje się praniem brudnych pieniędzy, i daje wybór: albo Mitchell pójdzie na współpracę z Biurem, albo wyląduje w więzieniu.#cltaylor #terazzasniesz #albatros #hultajliteracki #recenzja #teletydzien #portalkryminalny #lubimyczytac #zbrodniawbibliotece #zbrodniczesiostrzyczki #kawiarenkakryminalna

41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie