top of page
Szukaj

TAJNE ARCHIWA FBI - Nicholas Redfern

Zdecydowana większość ludzi nie wierzy w UFO, uważając je za teorie spiskowe, wymysły filmowców i pisarzy, oraz próbę manipulacji człowiekiem. Mało kto zadaje sobie jednak sprawę z tego, że niemal każdy rząd w Europie, Azji i obu Amerykach posiada specjalne sekcje badające bliskie spotkania z Niezidentyfikowanymi Obiektami Latającymi, a w magazynach zalegają tony akt i raportów, które ujawnione mogłyby doprowadzić do globalnego chaosu.


Mimo wszytsko, zdarza się raz na jakiś czas, że tajne dokumenty zostają odtajnione. Jak i w tym przypadku - dtajnione 13 milionów(!) stron dokumentów amerykańskich "federałów" spowodowało lawinę publikacji na temat UFO. Jednak jedną z tych, która wybija się ponad wszystkie pozostałe, jest publikacja Nicholasa Redferna - Tajne akta FBI. Książa rzetelna, napisana "ładnie i składnie", pozwalająca zrozumieć mechanizmy działania Biura Federalnego oraz podejścia Stanów Zjednoczonych do fenomenu UFO. Ale te akta, to nie tylko kontakty bliskiego stopnia, to też wiele nierozwiązanych zagadek, które miały miejsce w innych częściach świata w różnych czasach, jak choćby podczas II wojny światowej.


PRAWDZIWE ARCHIWUM X

Jedyna książka ujawniająca całą historię śledztw FBI w sprawie UFO


UFO to nie fikcja, to setki tysięcy sprawdzonych na wiele sposobów informacji, relacji, badań, pościgów, kontaktów i debat. Jednak ludzkość w dzisiejszych czasach ma ważniejsze rzeczy na głowie, bardziej przyziemne, dlatego na UFO spogląda z przymróżeniem oka, ale to nie znaczy, że temat ten jest wymysłem, czy dziejową teorią spisków. Ta książka to udowadnia w stu procentach.

Redfern wykonał ogrom fantastycznej pracy, układając dokumentalny chaos w jedną zgrabną całość. Dał czytelnikowi jasny i klarowny obraz sfery przez lata skrzętnie chronionej, a odtajnionej pod naciskiem obywateli USA.

Włos jeży się na głowie. Książka godna polecenia dosłownie każdemu. Pamiętać należy jednak, że nie jest to beletrystyka, to literatura faktu i tak ją należy odbierać. Nawet, jeśli wciąż nie wierzy się w "kosmitów".


Najbardziej wstrząsającym okazał się fakt, że od niemal pół wieku FBI zajmowało się tajnym monitorowaniem jednej z najbardziej poruszających zagadek współczesności - niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Co ciekawe, przed wejściem w życie "Ustawy o swobodnym dostępie do informacji" FBI kategorycznie zaprzeczało , jakoby miało jakikolwiek związek ze sprawą UFO.

Oczywiście tylko naiwny człowiek uwierzyłby w to, że senat Stanów Zjednoczonych przegłosuje ustawę, która zagroziłaby bezpieczeństwu ich państwa. Zanim dojdzie do jakiejkolwiek zmiany w amerykańskim prawie, podejmowane są odpowiednie działania zabezpieczające. To, że FBI przyznało się w końcu do inwigilowania UFO i ujawnieniu 13 milionów stron akt, nie znaczy, że teraz dowiemy się wszystkiego. Nie, najważniejsze sprawy wciąż zostały tajne, a rząd Stanów Zjednoczonych wychodzi z założenia, że okłamywanie obywateli w szczytnym celu, to nic innego, jak wyższa konieczność.

Mimo to, książka Redferna to potężna dawka wiedzy na temat, który wciąż u znacznej części ludzkości wywołuje szyderczy uśmiech, niedowierzanie i sceptycyzm. Ale Tajne akta FBI to nie fantazja autora, to próba przełożenia języka urzędowego na język zrozumiały dla czytelnika; to przedruki akt, opisy zdarzeń, rozmowy, raporty z obserwacji i dogłębna analiza fenomenu, działań FBI i próby ukrycia faktów.


Ujawnione raporty FBI o spotkaniach z UFO od czasów II wojny światowej


W styczniu 2017 o UFO stało się głośno. CIA zaszokowała opinię publiczną: odtajniła nieznane akta dotyczące swoich śledztw m. in. w sprawie UFO! Blisko 13 milionów stron zostało po raz pierwszy opublikowanych w Internecie. Informowały o tym wszystkie media za granicą i w Polsce. Wydawnictwo AMBER proponuje książkę, która jako jedyna ujawnia całą historię śledztw FBI w sprawie UFO.

Specjalnie do nowego wydania autor napisał w styczniu 2017 przedmowę, komentując najnowsze doniesienia o odtajnieniu przez CIA archiwów UFO.

FBI – Federalne Biuro Śledcze prowadziło tajne monitorowanie UFO przez 50 lat, choć jeszcze w 1972 roku jego dyrektor J. Edgar Hoover zdecydowanie temu zaprzeczał: „Dochodzenie w sprawie niezidentyfikowanych obiektów latających nie wchodzi i nigdy nie wchodziło w zakres kompetencji FBI”.

Redfen przybliża czytelnikom: • Bliskie spotkania amerykańskich pilotów z UFO • Wraki statków kosmicznych i ciała Obcych będące w posiadaniu amerykańskiej armii • Zabiegi medyczne przeprowadzane na ludziach przez kosmitów • Nieautoryzowane kopie ściśle tajnych dokumentów rządowych • Zagadka „facetów w czerni” • Technologia UFO zdobyta przez nazistów podczas II wojny światowej

Nicholas Redfern analizuje udostępnioną na mocy „Ustawy o swobodnym dostępie do informacji” oryginalną dokumentację FBI. Tajne przez dziesięciolecia akta układają się w fascynującą historię zagadki UFO we wszystkich jej aspektach i odpowiadają na pytanie, jak i dlaczego tak bardzo interesowało się nią FBI. Obnażają prawdę, która dopiero dziś została potwierdzona ujawnieniem akt CIA: amerykański rząd prowadził od czasów II wojny światowej intensywne obserwacje UFO. Czy odkrył już przed opinią publiczną wszystkie tajemnice?


Sprawa katastrofy UFO w Aztec stanowi zagadkowy i irytujący problem. Nie zaprzeczam, że kwestia bezpośredniego udziału Silasa Newtona i Leo GeBauera w tej sprawie wprowadza pewien zamęt, a ich zeznania należy traktować z największą ostrożnością. Gdyby jednak było to zwykłe oszustwo, Biuro nie podejmowałoby tak wyjątkowych kroków, by dowiedzieć się wszystkiego o katastrofie w Aztec i związanych z nią osobach. Nie możemy tez zapomnieć, że akta FBI na temat GeBauera pozostają utajnione ze względu na interes obrony narodowej.

NICHOLAS REDFERN

Wybitny autorytet w dziedzinie ufologii i kryptozoologii, brytyjski dziennikarz i pisarz. Jest autorem bestsellerów, m. in. Ukryte archiwa. UFO – ujawnione ściśle tajne dane rządu brytyjskiego, Faceci w czerni. Prawdziwe spotkania, Krew Bogów, poświęconych fenomenowi UFO i innym współczesnym zagadkom. Jego przełomowa książka Tajne archiwa FBI przedstawia unikatowe akta UFO z archiwów FBI i nadzwyczajne przypadki spotkań z Obcymi, w które Federalne Biuro Śledcze angażowało się od 1947 roku.

TYTUŁ: Tajne Archiwa FBI

AUTOR: Nicholas Redfern

WYDAWNICTWO: Amber

TYTUŁ ORYGINALNY: The FBI Files. The FBI's UFO Top Secrets Exposed

TŁUMACZENIE: Krzysztof Kurek

LICZBA STRON: 336

PROJEKT OKŁADKI: Małgorzata Cebo-Foniok

OPRAWA: miękka

FORMAT: 165 x 235

PREMIERA: 2017-02-21

ISBN: 978-83-241-6249-9


OCENA: 9,5/10


KUP TERAZ


STRONA AUTORAPOLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWCY:

Tytuł: Gangster

Autor: CUSSLER CLIVE

Tytuł oryginału: The Gangster

Tłumaczenie: Jacek Złotnicki, Maciej Pintara

Liczba stron:368

Okładka: miękka

Format: 145 x 207 mm

Data wydania: 2019-06-17

EAN:9788324169962

Wydawnictwo: Amber

#nicholasredfern #tajneaktafbi #FBI #UFO #USA #amber #hultajliteracki #polecamy #recenzja

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie