top of page
Szukaj

SZKLANY MAG - Charlie N. Holmberg

Spryciula Holmberg wraca z nowy tomem swojej magicznej sagi. Kontynuacja Papierowego Maga w cudownie pięknym wydaniu. Wiele się wyjaśnia, ale też wiele nowych spraw się komplikuje, bo przecież wiemy, że to jeszcze nie koniec tej historii. Znów jest cudownie, znów jest subtelnie i znów jest pięknie, bo piękno w tej książce jest najważniejszą sprawą... zaraz po magii. W taj książce można się jedynie zakochać. Fabuła, język i styl autorki, oprawa... wszystko jest tu na swoim miejscu. Lepiej tej historii nie można było napisać.


To dla nas wielka radość móc wtopić się w historię Ceony, która urzekła nas już w pierwszym tomie tej niebywałej opowieści. Tajemnicą poliszynela jest to, że nie jesteśmy wielkimi fanami książek fantasy i do każdego tytułu podchodzimy z dystansem, jednak Charlie N. Holmberg kupiła nas tym pięknym językiem i subtelną intrygą. Z jednej strony jest spokojnie i enigmatycznie, z drugiej zaś niebezpieczeństwo i trwoga wiszą przez cały czas w powietrzu. Całość skrzętnie przemyślana, a wysublimowana fabuła, która w zestawieniu z pierwszym tomem jest dużo lepsza, lecz w połączeniu z nią (bo jakże by inaczej, skoro to jedna całość) tworzy genialną historię, od której nie sposób odstąpić, choć na chwilę.


Papierowe stworzenie uniosło się na jej dłoni, podpierając małymi skrzydłami.

Jestem przekonana, że Charlie N. Holmberg wykorzystała swój potencjał w stu procentach, choć przy pierwszym tomie nie byłam jeszcze tego pewna. Przy Papierowym Magu czegoś mi brakowało, ale teraz wiem, że taki był zamysł autorki. Dlatego też Szklanego Maga odbieram zupełnie inaczej; już wiem, że wszystkie niedociągnięcia są zamierzone tylko po to, aby mogły się wyjaśnić w kolejnych tomach. I prawdę mówiąc, nie są to nawet niedociągnięcia, a zaplanowane działania, które mają na celu wzbudzić w czytelnikach niepewność, niepokój, a nawet pewnego rodzaju arytmię myśli, powodującą nieodpartą chęć sięgnięcia po kolejny tom tej wspaniałej i czarującej historii. Czarującej dosłownie i w przenośni.

Prócz fabuły, która nas urzekła, pięknego języka i ciekawego stylu autorki muszę zwrócić uwagę na oprawę książki. Jest cudowna, autorstwa Urszuli Gireń, a trzymając tę książkę w rękach, czuję się usatysfakcjonowana, bo rzadko się zdarza, aby w Polsce decydowano się na wydawanie książek nieznanej autorki w takiej formie. Udało się, seria o Magach zaskoczyła, a Holmberg nie jest już anonimowa. Pierwsze polskie wydania tej serii pozostaną ze mną na zawsze, czytam ja, czytają moje dzieci i jestem przekonana, że kolejne pokolenia również będą się zachwycać tymi książkami.


Przepraszam najmocniej za niedogodność, ale wygląda na to, że napotkaliśmy pewne problemy natury technicznej, co oznacza, że muszą się państwo ewakuować.


MAGIA, MIŁOŚĆ I... KREW


Drugi tom serii pełnej magii – kontynuacja „Papierowego maga” Charlie Holmberg

Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy Ceony Twill zwróciła mistrzowi jego serce, przy okazji oddając mu swoje. Emery Thane zachowuje się jednak tak, jakby nic się nie stało, a uzyskanie przez dziewczynę tytułu Składacza, czyli papierowego maga, było najważniejszą rzeczą na świecie!

Chociaż Lira, niebezpieczna Wycinaczka władająca zakazaną magią krwi, została unieszkodliwiona, to na wolności wciąż grasują jej współmagowie. Grath Cobalt jest równie groźny i o wiele bardziej przebiegły. Na celowniku ma Ceony i jej mały sekret.

Kiedy rodzina i przyjaciele dziewczyny znajdują się w niebezpieczeństwie, młoda adeptka magii papieru nie może siedzieć bezczynnie i czekać, aż inni Magowie podejmą jakieś kroki. Wie, że Wycinacze nie mają serca i – bardziej niż chętnie – pozbywają go innych.

Przyszła pora na walkę i Ceony zrobi wszystko, aby ocalić tych, których kocha.


Odciągnął ją od ściany i cisnął na okno. Ceony walczyła z palcami napierającymi na jej tchawicę.

CHARLIE N. HOLMBERG

Urodzona w Salt Like City Charlie została wychowana na fankę serii Star Trek wraz z trzema siostrami, z których wszystkie noszą chłopięce imiona. Oprócz bycia autorką powieści fantasy jest także redaktorka. Absolwentka Uniwersytetu Brighama Younga, gra na ukulele, ma zbyt wiele par okularów i liczy, że pewnego dnia będzie miała także psa. Szklany mag to jej druga powieść w karierze i drugi tom zagadkowej serii eksplorującej świat magów, którzy ożywiają materiały stworzone przez człowieka. Obecnie mieszka z rodziną w Utah.

Tytuł: Szklany mag

Autor: Charlie N. Holmberg

Wydawnictwo: Young

Seria autorska: Mag. Tom 2

Data wydania: 14 października 2020

Tytuł oryginalny: The Glass Magician

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska

Premiera: 2014

Projekt okładki: Urszula Gireń

Liczba stron: 248

Oprawa: twarda

Format: 135 x 205 mm

ISBN: 978-83-6665-447-1


PRZECZYTAJ FRAGMENT


KUP TERAZ


CHARLIE N. HOLMBERG W WYDAWNICTWIE YOUNG


NASZA RECENZJA PIERWSZEGO TOMU


OFICJALNA STRONA AUTORKI
PATRONI MEDIALNI KSIĄŻKI:

lubimyczytac.pl; Strefa Czytacza; Bestiariusz; Dzika Banda.


POLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:

Cukierek albo całkowita zagłada ludzkości!

Trzynastoletnia Kelly Ferguson marzy o tym, aby wakacje spędzić na letnim obozie. Jednak ten sporo kosztuje. Dlatego kiedy w Halloween szefowa jej mamy potrzebuje opiekunki do kilkuletniego Jacoba, dziewczyna zgłasza się na ochotniczkę. Co prawda niechętnie, bo w tym czasie mogłaby być na imprezie z chłopakiem, który bardzo jej się podoba, ale szczęściu trzeba pomagać... WIĘCEJ O KSIĄŻCE

WYDAWNICTWO KOBIECE NA FACEBOOKU


WYDAWNICTWO KOBIECE NA INSTAGRAMIE

HULTAJ LITERACKI NA FACEBOOKU HULTAJ LITERACKI NA INSTAGRAMIE


Program o książkach w Halo Radio

"Halo, tu się czyta!"

w każdą niedzielę od 09:00 do 11:00


www.wydawnictwokobiece.pl www.hultajliteracki.pl www.halo.radio


#charlienholmberg #szklanymag #MAG #wydawnictwokobiece #wydawnictwoyoung #hultajliteracki #recenzja #haloradio #halotusieczyta #kobiece #young #literaturafantasy


ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY AUTORÓW I WYDAWCÓW •ZAPOWIEDZI• •PROMOCJE• •PREMIERY• •RECENZJE• •WYWIADY• •PATRONAT MEDIALNY• hultajliteracki@ivovuco.com +48 698 800 944

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie