top of page
Szukaj

RODZANICE - Katarzyna Puzyńska

Po raz dziesiąty wracamy do Lipowa i jego okolic, i po raz dziesiąty z przytupem. Autorka nie zwalnia tempa i rozkręca się nam z każdym kolejnym tomem. Mroczny serial Puzyńskiej trwa w najlepsze i nic nie zapowiada, aby rychło się skończył. Dziwne rzeczy dziejące się w tytułowych Rodzanicach, a przy tym ogrom mistycyzmu, który podkręca zawiłość fabuły sprawia, że od książki nie można się oderwać.


Trudno pisać o kolejnym tomie serii, nie zdradzając fabuły poprzednich części. Trudno też zrozumieć Rodzanice, nie sięgając po poprzednie tytuły Lipowa. Jeśli zatem jesteście zainteresowani dziesiątym tomem serii, musicie sięgnąć po poprzednie. A jest po co, bo książki Puzyńskiej to literatura na bardzo wysokim poziomie. Niestety, bohaterowie serii są tak poprowadzeni, że aby zrozumieć motywy ich działania, tok myślenia oraz sposób bycia, trzeba zacząć od początku. Nie można zacząć przygody z Lipowem chociażby od Rodzanice... to znaczy można, ale fabuła tej powieści będzie miała dla Was zupełnie inny wydźwięk.

Rodzanice to zdecydowanie najbardziej zakręcona pozycja ze wszystkich części Lipowa. Przypomina nam nieco Miasteczko Twin Peaks, choć jest to zupełnie inny kaliber opowieści. Wielowątkowość tej książki jest niebywała. Problemy dorastającej młodzieży, wplecione w historię doświadczonych życiem bohaterów, a przy tym morderstwo pewnej dziewczyny, które jest główną osią tej powieści, to tylko ułamek tego, co w niej znajdziecie.

Rodzanice to świetna powieść wspaniałej serii. Polecamy zdecydowanie!


Normalnie pizga złem. Pierdolona zima musiała akurat teraz przyjść. Że też jakiemuś złamasowi chciało się ją zajebać akurat teraz. Zamiast siedzieć w cieple. W domu. Jak normalni ludzie. Kurwa.

Rodzanice to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.STRZEŻ SIĘ KRWAWEGO KSIĘŻYCA!


Zbliża się krwawy superksiężyc. Mieszkańcy maleńkich Rodzanic boją się, że ta niezwykła pełnia uwolni z dawna uśpionego demona. Tymczasem na zamarzniętym, smaganym zimowym wichrem jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny. Jest przykryta kocem. Gdyby nie to, że jakieś zwierzę poszarpało jej rękę, wyglądałaby, jakby spokojnie spała. Tego samego dnia umiera pewna dziennikarka. W ostatnich słowach przestrzega byłą komisarz Klementynę Kopp przed wilkołakiem. Wkrótce emerytowana policjantka znika bez śladu… Pojawiają się sugestie, że to Kopp dokonała zbrodni. Tylko aspirant Daniel Podgórski wierzy, że dawna koleżanka jest niewinna. Jaki sekret skrywa sam Podgórski? Dlaczego odpowiedzi warto szukać w szklanej kuli? Ile prawdy jest w anonimie zapowiadającym śmierć wszystkich mieszkańców Lipowa? I kto tak naprawdę czai się w ciemności?Dopiero teraz zauważyła, że przy płocie zaparkowano duży terenowy samochód. Obok stał jakiś mężczyzna. Podeszła bliżej. Miał podkrążone oczy i blade policzki porośnięte szczeciną krótkiej brody.

"Puzyńska jest mistrzynią kryminału. Mrok spowijający Radzenice przeraża..."

- Olga Bołądź | aktorka -


"Nie porównujcie Puzyńskiej do Läckberg. Porównujcie Läckberg do Puzyńskiej!"

- Ivo Vuco | pisarz, krytyk literacki -


KATARZYNA PUZYŃSKA

Z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami, kotem i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest wegetarianką. Debiutowała doskonale przyjętą książką Motylek, która rozpoczęła serię o policjantach ze wsi Lipowo. Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książki non-fiction Policjanci. Ulica, w której razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.


TYTUŁ: Rodzanice

AUTOR: Katarzyna Puzyńska

SERIA: Lipowo

WYDAWNICTWO: Prószyński i S-ka

KATEGORIA: kryminał | sensacja | thriller

PREMIERA: 21 stycznia 2019

PROJEKT OKŁADKI: Mariusz Banachowicz

LICZBA STRON: 560

OPRAWA: miękka

FORMAT: 125 x 195 mm

ISBN: 978-83-8169-007-2


OCENA: 9/10


KUP TERAZ


STRONA AUTORKI


KATARZYNA PUZYŃSKA NA FACEBOOKU


KATARZYNA PUZYŃSKA NA INSTAGRAMIE


#NIEBIESKIM


POLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:


#katarzynapuzynska #wydawnictwoproszynski #rodzanice #lipowo #recenzja #hultajliteracki

53 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie