top of page
Szukaj

PUCKED tom 1 - Helena Hunting

Mówi się, że światem rządzą sex i pieniądze. W tej powieści zdecydowanie rządzi sex. I to pod każdą postacią.Powiedzmy sobie szczerze, że seria Pucked, to nie są książki erotyczne. To książki pornograficzne. Ale o niebo lepsze od serii z niejakim panem Greyem.

Niewiele w dzisiejszych czasach jest w stanie zaszokować czytelnika. Pucked również do nich nie należy. Ociekająca seksem literatura jest równie wszechobecna co kryminały. Na sile nabrała tuż po tym, jak wątpliwą sławą okryła się seria 50 twarzy Grey'a. Zdarzają się jednak autorzy, którzy potrafią odnaleźć się tej tematyce. Jest nią z pewnością Helena Hunting, która w Pucked z jednej strony buduje ciekawą narrację, umiejętnie dozując emocje, z drugiej zaś strony rzuca bez pardonu kutasami, orgazmami i sarkazmem, które wzbudzają ciekawość, podniecenie i nie rzadko salwy śmiechu. Książka ta potrafi być bezczelna, a jednocześnie romantyczna, co w tym zestawieniu daje niepowtarzalną mieszankę emocji, które nachodzą jedno na drugie podnosząc temperaturę do granic możliwości.


Jest czwartek, 6:51 rano, i od wspaniałego orgazmu dzieli mnie zaledwie trzydzieści sekund. Kobiety na całym świecie powinny brać przykład z mężczyzn. Tylko dlatego, że nie posiadam tak oczywistej oznaki, jaką jest poranna erekcja u facetów, wcale nie znaczy, że nie powinnam zająć się swoimi potrzebami, zanim wezmę prysznic. Mój dzień zawsze jest lepszy, gdy zaczynam go od orgazmu.

   W porównaniu do innych autorów tego gatunku, Helena Hunting zna się na rzeczy i wie jak to wykorzystać w swoich książkach, a pierwsza część serii Pucked jest tego znakomitym przykładem. Czytając tę powieść odniosłem wrażenie, że wszystko to, co zostało w niej spisane, wydarzyło się na prawdę. A jeśli powieść ta jest fikcją, to wielce prawdopodobnym jest, że taka lub podobna historia z pewnością mogłaby się wydarzyć w realnym świecie każdego z nas. 

   PUCKED nie pozwala się odłożyć, nie nudzi, nie marnuje czasu czytelnika. Ale też nie jest to dzieło na wskroś wybitne. Znakomita książka, aby się zrelaksować, odciążyć umysł od dnia codziennego i wyzwolić w czytelniku trochę więcej pozytywnej energii. 

   Fajnie się tę powieść czyta, tym bardziej, że Hunting pisze bardzo dobrze i potrafi zaskoczyć z najmniej oczekiwanym momencie. Aż dziw bierze, że jeszcze nie napisał bardziej ambitnej powieści.

   Tak czy owak, jej książki cieszą się dużym zainteresowaniem i słusznie. Nie wszyscy musimy czytać horrory, kryminały czy obyczajówki.Jest cała rzesza ludzi, którzy sięgają po ten właśnie gatunek literatury, ale jeśli juz to robią, to niechaj czytają tych najlepszych. Helena Hunting z pewnością do nich należy. 


Cześć. Tu Alex. Pewnie nie masz w tej chwili o mnie zbyt dobrego zdania. Jeśli dasz mi szansę wyjaśnienia, obiecuję, że... przepraszam, Violet. Gdybyś mogła do mnie zadzwonić, gdy skończysz wymiotować, byłoby super. 

   Mając za przyrodniego brata słynnego zawodnika NHL, Violet Hall doskonale wie, jak wiele gwiazd hokeja posiada reputację playboya. Dlatego nie jest zainteresowana legendarnym kapitanem drużyny, Alexem Watersem, ani jego ładniusią, poobijaną buźką i twardym jak skała sześciopakiem na brzuchu. Jednak kiedy Alex zmienia błędne przeświadczenie Violet dotyczące niskiego poziomu intelektualnego u hokeistów, staje się dla niej kimś więcej niż tylko gorącym ciałem z pasującą do niego twarzą.

   Cierpiąc z powodu pomyłki w ocenie, Violet odkrywa jak dobrze Alex radzi sobie z kijem hokejowym, który ma w spodniach. Wierzy, że magiczna, pełna orgazmów noc z Alexem jest właśnie tym, czym jest: jednorazową przygodą. Jednak Alex zaczyna do niej wydzwaniać, pisać SMS-y i e-maile oraz wysyłać ekstrawaganckie i dziwiaczne prezenty. Nagle zbyt trudno jest go ignorować, a jeszcze trudniej nie lubić.

   Problem w tym, że media przedstawiają Alexa jako stuprocentowego podrywacza, a Violet nie ma ochoty brać udziału w jego grze.


"PUCKED, to lektura obowiązkowa. Czytając ją będziecie pokładać się ze śmiechu, głęboko wzdychać i wachlować z gorąca. 5 gwiazdek!"

- Daisy Prescott, autorka bestsellerów z listy USA Today


"Przezabawna książka"

- Collen Hoover, autorka bestsellerów z listy New York Timesa


HELENA HUNTING - autorka bestsellerów z listy New York Timesa i USA Today, twórczyni serii PUCKED, mieszka na obrzeżach Toronto wraz ze swoją niewiarygodnie tolerancyjną rodziną i dwoma umiarkowanie nietolerancyjnymi kotami. Romanse współczesne, które pisze są zarówno pełnymi dramatów i emocji powieściami z gatunku New Adult jak i romantycznymi komediami sportowymi.

"Helena Hunting jest jedną z tych autorek, które są mistrzyniami w pisaniu romansów z inteligentnym seksownym humorem, połączonym jednocześnie z pełną uczuć wzruszającą i łapiącą za serce fabułą. Jeśli Helena Hunting chciała skraść czyjeś serca, to jej się UDAŁO!"

- Michelle, Four Chicks Flipping Pages - 


TYTUŁ: Pucked

TYTUŁ ORYGINAŁU: Pucked

SERIA: Pucked

AUTOR: Helena Hunting

WYDAWNICTWO: Szósty Zmysł

PRZEKŁAD: Magdalena Siewczyńska - Konieczny

ROK WYDANIA: 2018

OKŁADKA: Miękka

LICZBA STRON: 456

FORMAT: 143 x 205 mm

Numer ISBN: 978-83-65830-56-2


OCENA: 8,5/10


KUP TERAZ47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page