top of page
Szukaj

PONIŻEJ ZERA - Dan Smith

Niewiele książek potrafi zmrozić tak, jak książka Dana Smitha. Dynamiczna fabuła na krańcach świata, trzymająca w napięciu, z mrocznym, mroźnym i ciemnym tłem. Przerażająca, szybka i piekielnie dobrze skonstruowana. Taka właśnie jest ta powieść, którą Dan Smith napisał dla młodzieży, a po którą sięgają dorośli, wyrafinowani już czytelnicy na całym świecie.


Jedna rodzina na absolutnym bezludziu, choć według wszystkich znaków na niebie i ziemi, ludzi powinno być tam znacznie więcej. Co zatem stało się z mieszkańcami tej oddalonej od świata miejscowości? Na domiar złego, tajemnicze odgłosy i przerażające dźwięki podsycają grozę i strach przed nieznanym pustkowiem. Zło wisi w powietrzu... A może czai się pod skorupą ziemi, pod zamarzniętą wodą? Autor nie skupił się jedynie na jednym głównym bohaterze, tu każda postać jest ważna. Każdy ma jakiś cel i przeznaczenie. Wszystko zależy jednak od Zaka, który bierze sprawy w swoje ręce, a któremu pomagać będzie siostra i rodzice. Banalna na pierwszy rzut oka powiastka, to tak naprawdę thriller wielkiego kalibru, który zaskoczy każdego czytelnika. Poniżej zera chwyta i za serce, i za gardło, i za żołądek. Nie sugerujcie się opinią, że jest to powieść dla młodzierzy, bo wcale tak nie jest. Może i Autor miał taki zamiar, ale wyszło coś znacznie lepszego, wartego uwagi każdego czytelnika, bez względu na wiek.


W Bazie Zero z pewnością coś się działo. Coś, co nie powinno się dziać. Sofia Diaz zamierzała zbadać tę sprawę. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, pomyślała, wciskając gaz i coraz prędzej mknąc po lodzie. No tak, ale jej zaspokojenie to pierwszy stopień do raju. A jedynym sposobem na to, by zaspokoić ciekawość, byo odkrycie, co ci z BioMesy kombinowali przy Otchłani.

Ekscytujący, mrożący krew w żyłach thriller dla dzieci i młodzieży!

Poniżej zera to pełna zwrotów akcji lektura, która oczarowuje bez reszty. Dan Smith, wielokrotnie nagradzany autor książek dla dzieci i młodzieży oraz thrillerów dla dorosłych, przenosi czytelnika na mroźną, mroczną Antarktydę, gdzie każdy krok prowadzi do kolejnego niebezpieczeństwa.

Gdy samolot Zaka cudem unika rozbicia się na terenie antarktycznej bazy badawczej w jednym z najbardziej odizolowanych miejsc na Ziemi, chłopiec i jego rodzina trafiają w sam środek mrocznego, lodowatego koszmaru. Elektryczność nie działa, nie ma śladu mieszkańców. Szukając odpowiedzi, Zak zaczyna doświadczać niepokojących wizji, które mają związek z czymś tajemniczym i przerażającym, co ukrywa się głęboko pod lodem…


Niebanalna, przemyślana powieść, która Was mocno zaskoczy.


Coś chwyciło Zaka za kostkę, tak że runął twarzą w śnieg. Nie stracił jednak ani chwili. Od razu sie pozbierał i na czworaka, bez oglądania się za siebie, odpełzł kilka metrów. Dopiero wtedy stanął na równe nogi i odwrócił się, żeby zobaczyć, co go zaatakowało.

DAN SMITH

Dorastając, prowadził trzy życia. W jednym przeżywał codzienne trudy szkoły z internatem, podczas gdy w innym podróżował po świecie, znajdując przygodę na polach ryżowych Azji i dżunglach Brazylii. Ale w trzecim życiu żył w swoim własnym świecie, wymyślając historie. . . To jest miejsce, gdzie niektórzy ludzie mówią, że Dan wciąż żyje przez większość czasu. Mieszkał w wielu miejscach, które inspirowały go do pisania - w tym w Sierra Leone, Sumatrze, północnej i środkowej Brazylii. Mieszkał nawet w Hiszpanii i Związku Radzieckim, ale na chwilę obecną osiadł w brytyjskim Newcastle, wraz żoną i dwójką dzieci. Wcześniejsze pracował na zmywaku, zajmował się wykrywaniem oszustw z zakresu zabezpieczenia społecznego, a także wytwarzał ogromnych rozmiarów ozdoby świąteczne, oraz imał się nudnych prac biurowych, ale mimo wszystkich tych rzeczy, zawsze kochał opowiadać historie, zawsze lubił dobrą przygodę i zawsze pisał. Dla dzieci i dorosłych. TYTUŁ: Poniżej zera

AUTOR: Dan Smith

WYDAWNICTWO: Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal)

TYTUŁ ORYGINALNY: Below Zero

TŁUMACZENIE: Helena Skowron

PREMIERA: 30.01.2019

PROJEKT OKŁADKI: Steve Wells

LICZBA STRON: 310

OPRAWA: miękka

FORMAT: 123 x 194 mm

ISBN: 978-83-280-6255-9


OCENA: 8/10


KUP TERAZ


STRONA AUTORA


POLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:


#dansmith #poniżejzera #wydawnictwowilga #gwfoksal #recenzja #hultajliteracki


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie