top of page
Szukaj

PODNIEBNA PIEŚŃ - Abi Elphinstone.

Piękna dziewczyna uwięziona w pozytywce, groźna i zła Królowa Lodu, skradzione wspomnienia, odważny wynalazca i brak akceptacji wśród rówieśników. Jak Wam się podoba? Pobudza wyobraźnię, prawda? Niewiele wystarczy, aby zapragnąć spotkać się z bohaterami książki Podniebna Pieśń, magicznej baśni pełnej miłości i nienawiści, złych czarów i odwagi, oraz buntu przeciwko złu, które ogarnia świat centymetr po centymetrze, pragnąć utopić go w mroźnych mrokach dysharmonii.


Żądza nieśmiertelności pojawia się w książkach co jakiś czas od wielu, wielu lat, i niemal w każdym przypadku nieśmiertelność jest synonimem bezkresnego zła. Nie inaczej jest również i w tej powieści. Różnica między Podniebną Pieśnią a pozostałymi tytułami polega jednak na tym, że Abi Elphinstone postanowiła włążyć między okładki swojej książki więcej piękna, dobroci i miłości. Jeśli jest to zamierzona próba stworzenia psychologicznej bajki dla małych i dużych dzieci, to szczerze przyznać trzeba, że bardzo udana. Mnóstwo w tej powieści symboliki i alegorii do świata obecnego, tego szarego, pełnego zła i presji, obarczonego nadmiernym konsumpcjonizmem i pogonią za wątpliwym dobrobytem. Do świata, którego przestaliśmy podziwiać, a zeczęliśmy masowo wyniszczać. Skłóceni, krnąbrni i roszczeniowi, jakby rządziła nami zła Królowa Lodu, pragnąca naszej zguby. Warto poznać przygody Eski i Flinta choćby po to, aby zastanowić się nad sobą, swoim życiem, swoimi potrzebami i otaczającym nas światem.


Tu, na dalekiej północy, nawet gwiazdy zachowują się inaczej. Cóż, gdyby Ursa Minor nie złamała kilku podstawowych zasad, być może ta opowieść wcale by nie powstała...

KIEDY ZOSTANIEMY WCIĄGNIĘCI PRZEZ PRZYGODĘ,

NIE DA SIĘ POWSTRZYMAĆ BIEGU WYDARZEŃ.

ZWŁASZCZA GDY W GRĘ WCHODZI MAGIA...


W mroźnym królestwie Erkenwald wieloryby prześlizgują się pomiędzy górami lodowymi, wilki polują wśród roślinności tundry, a niedźwiedzie polarne wędrują w otoczeniu lodowców. Jednak w tej krainie trudno jest znaleźć ludzi - ponieważ włada nią okrutna Królowa Lodu, członkowie plemion muszą się ukrywać lub ryzykować zostanie jej więźniami.

Dołącz do Eski - dziewczyny zdolnej wyrwać się z niewoli w zaklętej pozytywce, oraz Flinta - chłopca, którego wynalazki mogą odmienić losy Erkenwaldu na zawsze. Udaj się z nimi w podróż po mroźnej, pięknej i niebezpiecznej krainie, poszukując odpowiedzi na pytanie, czym jest mityczna, pradawna Podniebna Pieśń, mająca w sobie moc pokonania Królowej Lodu.

To historia o dziewczynie polującej z orłem, niezwykłym wynalazcy i organach z sopli lodu. A także o poczuciu więzi, które nie słabnie nawet na krańcu świata...


"Zapierająca dech w piersiach, magiczna opowieść. Oszamiałająca przyjaźń, heroiczne poświęcenie i wyzwalajaca nadzieja. Podniebna Pieśń zachwyci i Ciebie - gdy tylko pozwolisz jej rozbrzmieć".

- Maja Kłodawska | vlogerka Maja.K -


"Skrząca się emocjami jazda bez trzymakni. Kocham każdą stronę".

- Lauren St. John | pisarka z Zombabwe, autorka 'Białej żyrafy' -


Bądźcie mi posłuszne wzgórza, pagórki i lasy, niech dziewczynka i chłopiec zostaną tu po wsze czasy...

ABI ELPHINSTONE

Dorastała w Szkocji, gdzie spędziła większość dzieciństwa na budowaniu kryjówek, przesiadywaniu w domku na drzewie i włóczeniu się po górskich dolinach. Gdy została wyrzucona ze swojego domku na drzewie, zaczęła studiować język angielski na Uniwersytecie w Bristolu, a następnie podjęła pracę jako nauczycielka. Jest autorką książek The Dreamsnatcher, The Shadow Keeper i The Night Spinner, a także Podniebnej Pieśni. Kiedy nie zajmuje się pisaniem, udziela się jako wolontariuszka w organizacji dobroczynnej Beanstalk, odbywa spotkania w szkołach i podróżuje po świecie, poszukując inspiracji do kolejnych historii. Do jej ostatnich przygód zalicza się polowanie z orłami w Mongolii i jazda psim zaprzęgiem przez Afrykę.


TYTUŁ: Podniebna Pieśń

AUTOR: Abi Elphinstone

WYDAWNICTWO: Wilga

TYTUŁ ORYGINALNY: Sky Song

TŁUMACZENIE: Agnieszka i Karol Stefańczykowie

PREMIERA: 16-01-2019

OPRAWA: miękka

LICZBA STRON: 288

FORMAT: 123 x 194

ISBN: 978-83-280-6256-6


OCENA: 8,5/10


KUP TERAZ


STRONA AUTORKI


TWITTER: @moontrug


FACEBOOK: /abi.elphinstone


INSTAGRAM: @moontruggerPOLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:

Co sto lat w irlandzkim miasteczku Knowmealldown odbywa się Wielki Festiwal, w czasie którego do świętujących ludzi dołączają wróżki, zwane Dobrym Ludem. To huczne, niesamowite, pełne magii święto. A przynajmniej powinno takie być. Jednak rok, w którym przy organizacji Festiwalu pomaga Brian Nolan, okazuje się pechowy. Gorzej – to katastrofa, która rozpoczyna się, gdy chłopiec przez przypadek rozgniewuje króla i królową wróżek, co doprowadza do przemienienia jego rodziców w czaple. Aby zdjąć z nich zaklęcie i uratować miasteczko, Brian musi pomóc władcom Dobrego Ludu odzyskać zaginioną córkę, podejmując się czterech wyzwań.#abielphinstone #moontrugger #podniebnapiesn #wydawncitwowilga #gwfoksal #hultajliteracki #recenzja #majak #lubimyczytac

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page