top of page
Szukaj

OSTATNIE KRÓLESTWO - Bernard Cornwell.

Arabowie nazywali ich Rusami, Słowianie i Grecy - Waregami, a Anglosasi - Duńczykami. Niemcy mówili o nich Ludzie Popiołu, u Celtów zaś, znani byli, jako Ludzie Wody. Víkingrowie - tak mówili sami o sobie, ekspansywni wojownicy, osadnicy, kupcy... Mówi się, że tych kłótliwych i bezwzględnych ludzi skandynawskich fiordów, nie interesowała ani moda, ani bogactwo, ani tytuły. Czy słusznie?

Bernard Cornwell w swoich książkach odwzorował brutalny, a zarazem niezwykle skomplikowany świat Wikingów, dając odpowiedź na mnóstwo pytań z nimi związanych. Fabularyzując historię kilku z nich, wciągnął nas w wir wydarzeń, które rozegrały się w IX wieku na ziemiach anglosaskich. W Ostatnim Królestwie przedstawił nam Wikingów, którzy dopiero zaczynali siać postrach w Europie, lecz zdążyli już dać się porządnie we znaki Anglikom. To wtedy właśnie zaczęła się słynna burza normandzka, która trwać będzie przez kolejnych trzysta lat.

Ostatnie Królestwo jest książką historyczną, przygodową, obyczajową i wojenną w jednym. Z domieszką romansu, thrillera i sensacji. Cornwell zawarł w tej książce wszystko to, czego czytelnik oczekuje od wybornej, świetnie napisanej literatury. I nie są to puste hasła z bilbordów, czasopism czy Internetu, mające na celu zwiększenie sprzedaży kolejnego tytułu. Ta powieść broni się sama, a zanurzając się w zawartość pierwszego tomu Wojny Wikingów zrozumiesz, co znaczy dobrze napisana książka.


Mężczyzna uniósł broń, szykując się do zadania śmiertelnego ciosu, zobaczył jednak mój żałosny, powyginany miecz i wybuchnął śmiechem. Podczas gdy ja zmoczyłem się ze strachu, on śmiał się jak opętany.

Genialne dialogi, fantastyczne opisy bitew, mistrzowsko nakreślone postaci i niebywale ciekawy opis obrazujący mroczne czasy drastycznych przemian politycznych, dyktowanych ciągłymi wojnami o nowe żyzne ziemie, szlaki handlowe i niewolników. Tak w skrócie można by opisać pierwszy tom Wojny Wikingów. Ale w tej powieści jest dużo więcej, niż w/w. Ta książka jest dużo bogatsza, cholernie dobra i pięknie wydana.


"Jeśli nie masz jeszcze 'Wojny Wikingów' na swoich półkach, to nic na nich nie masz."

- Ivo Vuco | pisarz, recenzent -


"Jak 'Gra o tron', ale prawdziwa."

- The Observer -


"Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy, których czytałem."

- George R. R. Martin | pisarz, scenarzysta -


PIERWSZY TOM BESTSELLEROWEJ SERII BERNARDA CORNWELLA

O LOSACH BOHATERSKIEGO UHTREDA Z BEBBANBURGA.

NA JEJ PODSTAWIE BBC REALIZUJE SERIAL UPADEK KRÓLESTWA.


Kąsający w Mroku pożera ciała umarłych i podgryza korzeń drzewa życia. Chce zgładzić świat i doprowadzić do końca czasu.

Anglia, IX wiek. Wikingowie plądrują i zajmują ziemie kolejnych anglosaskich królestw. Uhtred, syn Ealdormana Northumbrii, trafia do duńskiej niewoli po tym, jak jego ojciec zginął w walce z najeźdźcami. Dorasta wśród wikingów, żyje zgodnie z ich zasadami, staje się częścią rodziny jarla Ragnara i wojownikiem.

Jednak przeznaczenia nie da się oszukać. Los jest nieubłagany. W chaosie duńskiej inwazji, w wirze walki Uthred staje przed wyborem, czy być lojalnym wobec tych, którzy go wychowali, czy wobec saskich pobratymców...BERNARD CORNWELL

Brytyjski pisarz, autor thrillerów i powieści historycznych, mieszkający na stałe w USA. Jest jednym z najbardziej znanych i poczytnych autorów ostatnich lat. Wydał ponad pięćdziesiąt książek. Pisze przede wszystkim powieści, ale sięga także po literaturę historyczną non-fiction. Fascynuje go historia Europy, a szczególnie wojny napoleońskie, dzieje wikingów i legenda o Świętym Graalu.TYTUŁ: Ostatnie Królestwo | Tom 1

AUTOR: Bernard Cornwell

SERIA: Wojny Wikingów

WYDAWNICTWO: Otwarte

TŁUMACZENIE: Amanda Bełdowska

PREMIERA: 14.01.2019

LICZBA STRON: 488

OKŁADKA: twarda

FORMAT: 135 x 210 mm

ISBN: 978-83-7515-495-5


OCENA: 10+++/10


KUP TERAZ


www.wojnywikingow.pl


STRONA PISARZA

#bernardcornwell #wojnywikingów #ostatniekrólestwo #wydawnictwootwarte #hultajliteracki #premiera #recenzja

42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page