top of page
Szukaj

OCH, ELVIS! - Marika Krajniewska.

Och, Marika! Ileż to przyjemności nam sprawiłaś tą książką!

Dużo czytamy, bardzo dużo i nie mogliśmy sobie przypomnieć kiedy ostatnio czytaliśmy tak piękną książkę. W końcu ktoś napisał w naszym kraju coś, co śmiało może stanąć w szranki ze światową literaturą, nie będąc jednocześnie horrorem, kryminałem czy erotykiem. Powieść wybitna, inspirująca i niebywale mądra.

Jeśli jesteś wielbicielem książek Lot nad Kukułczym Gniazdem, Wszystko za życie i Hotel Marigold lub takich filmów jak The Bucket list, Little Miss Sunshine, to najnowsza książka Mariki Krajniewskiej jest właśnie dla Ciebie.

Och, Elvis! jest tym, czego polskiej literaturze brakowało. W końcu dostaliśmy książkę, która zasługuje na to, aby pochwalić się nią całemu światu. Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek na świecie zostanie przetłumaczona i wydana, czytelnicy zakochają się zarówno w niej jak i w autorce. Absolutny majstersztyk literacki. Wspaniały pomysł na powieść, prawdziwa emocjonalna bomba. Ta książka ma w sobie wszystko to, co w literaturze najlepsze. Tą książką autorka bezapelacyjnie wychodzi na prowadzenie w rankingu pisarzy polskich.


Marudzisz jak ta baba z warzywniaka za rogiem. A sama skrzypisz jeszcze lepiej od tej huśtawki, starowinko!

Gienia, Alicja i Marysia mogą stać się dla polskich czytelników tym, czym przed laty stał się dla amerykańskich czytelników Randle Patrick McMurphy. I choć to dwa różne światy, to naładowane tymi samymi emocjami i tym samym uwielbieniem do życia, wolności i przyjaźni.


Przyjaciółki, które ukradły urnę i zniknęły!

"Czytając najnowszą powieść Krajniewskiej widziałem oczami wyobraźni film na podstawie tej książki, który chciałbym oglądać raz za razem, bez przerwy. Bezkonkurencyjne dzieło. Literacki perfekcjonizm."

- Ivo Vuco | pisarz, krytyk literacki -


„Cudowna, niepowtarzalna, nieodkładalna, kolorowa i prawdziwa. Jak się zestarzeję, to chcę mieć takie przyjaciółki.”

- Patrycja Sobczyk | krytyk literacki -


"Zaskakująca opowieść o przyjaźni do grobowej deski (a nawet dłużej!)."

- Magdalena Witkiewicz | pisarka -


Chociaż Joanna jest już po trzydziestce, wciąż mieszka z matką i ciągle słyszy, że powinna wreszcie znaleźć męża. Od lat cały swój wolny czas poświęca podopiecznym domu spokojnej starości, w którym pracuje. Nie jest tam jednak tak spokojnie, jak mogłoby się wydawać.

Gdy jedna ze staruszek umiera, jej szalone przyjaciółki chcą wykraść urnę i spełnić ostatnie marzenie Alicji - zabrać ją na grób Elvisa w Memphis. Policjanci ignorują sprawę, więc Joanna musi sama odnaleźć siwowłose złodziejki. Pomaga jej wnuk Alicji, którego gryzą wyrzuty sumienia, bo nie zdążył spędzić z babcią zbyt wiele czasu. Trzeba mu tylko wytłumaczyć, dlaczego Joanna nie upilnowała urny...


Zzieleniałaś, ale nie rób tego, jeśli możesz. Lepiej chodź do domu, narzygasz na jego buty. Albo na mundur.

Trochę zwiodła nas okładka i zgodnym chórem uznaliśmy, że z pewnością pasowałaby to tej książki nieco inna. Jest mnóstwo czytelników, którzy oceniają książkę po okładce i obawiamy się, że może to być powodem do tego, aby ją omijać. Szkoda, bo książka zasługuje na wszelkie możliwe laury, a nasz zachwyt, nasze ochy i achy wcale nie są przesadzone. Dlatego prosimy czytelników, aby nie sugerowali się okładką, bo to, co zawarte jest między pierwszą a ostatnią stroną tej książki, to historia, która zapadnie Wam w pamięci do końca życia.


Czy miłość do Elvisa zwycięży, a żywiołowym staruszkom uda się zrealizować zwariowany plan? Przekonaj się, do czego można być zdolnym po siedemdziesiątce!


Och, Elvis! to najpiękniejsza książka, jaka została napisana w języku polskim. To dzieło idealne i wyjątkowe.


MARIKA KRAJNIEWSKA - urodziła się i wychowała w Petersburgu, wakacje spędzała w ukraińskich Czerkasach, a od ponad dwudziestu lat jest związana z Polską. Na co dzień przeciwdziała uprzedzeniom opartym na krzywdzących stereotypach. Wyznaje zasadę łączenia zamiast dzielenia: krajów, narodów, kultur. Pisze książki i scenariusze filmowe. jest reżyserką i producentką krótkometrażowego filmu fabularnego Głód, który został doceniony na miedzynarodowych festiwalach.


TYTUŁ: Och, Elvis!

AUTOR: Marika Krajniewska

WYDAWNICTWO: Czwarta Strona

PREMIERA: lipiec 2018

OKŁADKA: miękka

LICZBA STRON: 315

FORMAT: 205 x 135 mm

ISBN: 978-83-7976-950-6


OCENA: 10+/10


KUP TERAZ
47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page