top of page
Szukaj

O CZYM MYŚLĄ KOTY - Thomas McNamee

Od wieków trwa dyskusja, czy kot jest mądrzejszy od psa, czy na odwrót. My twierdzimy, że to kot jest mądrzejszy, bo nie daje sobą sterować. Ma własny rozum i potrafi bez problemu przetrwać w dziczy. Ale ta książka nie odpowie Wam na to pytanie. Ta książka pomoże Wam zrozumieć bardzo złożoną osobowość kotów, które towarzyszą przecież człowiekowi od tysięcy lat, a mimo to wciąż nie wiele o nich wiemy i wciąż nam czymś zaskakują.

Książek o kotach jest na rynku bardzo dużo, ale niestety, jedna do drugiej bardzo podobna i kolejne naprawdę już nic nowego nie wnoszą. Ale oto wydawnictwo Nasza Księgarnia wychodzi nam naprzeciw z czymś zupełnie nowym, świeżym i zupełnie innym. Książka O czym myślą koty, to rewelacyjna pozycja dla każdego kociarza, ale też dla ludzi, którzy kotów nie posiadają, a chcieliby się dowiedzieć o nich nieco więcej. I nie chodzi o pierdoły, które możemy znaleźć w Internecie lub te nieprawdziwe bzdety powtarzane z ust do ust. Thomas McNamee napisał książkę bardzo poważną i bardzo ciekawą, a przy tym cholernie inteligentną.

Autor zauroczył nas prostym lecz pięknym i plastycznym językiem, przez co książkę czyta się jak powieść sensacyjną. Wciągnął nas w swój koci świat i spowodował, że spojrzeliśmy na te stworzenia z zupełnie innej perspektywy. Zdecydowanie najlepsza książka o kotach.


Kiedy kot przygląda wam się jakby lekko zdziwiony i rozkojarzony, z półotwartym pyszczkiem i podwiniętą górną wargą, to znaczy, że uruchomił dodatkowy mechanizm zmysłu węchu, wymagajacy specyficznego odsłonięcia zębów (tak zwany odruch flehmen).

KOCIE SEKRETY OCZAMI NAUKOWCÓW


Oddajemy im własną poduszkę, ale czy naprawdę je rozumiemy? W swojej fascynującej opowieści Thomas McNamee roszyfrowuje jedna po drugiej kocie tajemnice, przytaczając nieznane szerszemu ogółowi badania naukowców, a także powołując się na osobiste doświadczenia - kociarza ekstraklasy.

International Union for the Conservation of Nature udokumentowała wyginięcie 238 gatunków kręgowców; dzikie koty przyczyniły się do tego w 14 procentach przypadków. Zagrażają też 8 procentom z 464 gatunków obecnie uznawanych przez Unię za "krytycznie zagrożone".

Czy ludzki i koci mózg działają identycznie? Czy koty są lepszymi od ludzi towarzyszami dla osób chorujacych na depresję? I czy rzeczywiście do komunikacji z człowiekiem uzywają specjalnego języka, do kazdego z nas zwracając się nieco inaczej? O czym myślą koty to przewodnik po życiu wewnętrznym kotów - dla wszystkich. Dla tych, którzy dopiero uczą sie trudnej sztuki interpretowania kocich zachowań, i dla tych, którzy uważaką się za jej arcymistrzów.


THOMAS McNAMEE - jest absolwentem Uniwersytetu Yale, poetą i eseistą, autorem znakomicie przyjmowanych przez krytyków i czytelników publikacji o tematyce przyrodniczej, a przede wszystkim kociarzem. W swojej najnowszej książce pokazuje, jak widzi te fascynujące zwierzeta współczesna nauka, i opowiada o życiu własnej kotki Augusty.TYTUŁ: O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców

TYTUŁ ORYGINALNY: The Inner Life of Cats: The Science and Secrets of Our Mysterious Feline

AUTOR: Thomas McNamee

WYDAWNICTWO: Nasza Ksiegarnia

TŁUMACZENIE: Magdalena Korobkiewicz

PREMIERA: 2018

ILOŚĆ STRON: 352

OKŁADKA: twarda

FORMAT: 135 x 204 mm

ISBN: 978-83-10-13299-4


OCENA: 10/10


KUP TERAZ37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page