top of page
Szukaj

NIEWYJAŚNIONE TAJEMNICE - Joel Levy

Tylko głupcy mogą sądzić, że o świecie wiemy już wszystko - Powiedział Stephen Howking w 1998 roku. Od tego czasu minęło dwadzieścia jeden lat, a my wciąż wiemy o świecie niewiele. Dzieje się na nim tyle dziwactw - większych lub mniejszych - że trudno im wszystkim sprostać. Ogrom tych spraw jest tak bardzo niezrozumiały, że niewielu chce się nimi zajmować. Lata mijają, a to, co dla nas trudne do zrozumienia, staje się w końcu mistyczną tajemnicą, która być może na zawsze pozostanie niewyjaśniona.


Joel Levy przedstawia w swojej publikacji 39 takich niewyjaśnionych tajemnic, podzielonych na cztery kategorie: tajemnicze miejsca, tajemnicze zdarzenia, dziwne doniesienia oraz zagadkowe artefakty. Ponoć silnie zakorzeniona wiara w Boga, oraz ograniczone możliwości ludzkiego mózgu powodują, że wielu z tych lub im podobnych zjawisk nie jesteśmy w stanie przyjąć do świadomości, jako coś naturalnego. Dla wielu ludzi zaginione miasta kojarzą się z filmami, a tylko jeden na tysiąc ankietowanych Europejczyków wierzy w istnienie cywilizacji pozaziemskiej. Kręgi w zbożu już dawno "zostały wyjaśnione", a o Dysku z Fajstos słyszało niewielu. Dobrze zatem, że takie publikacje jak Niewyjaśnione tajemnice pojawiają się na rynku wydawniczym, podtrzymują one wiedzę na temat istnienia czegoś, co ludzki umysł nie ogarnia. Wielką jednak stratą byłoby, gdybyśmy porzucili wszelkie próby ich wyjaśnienia.


DZIWNE WYDARZENIA,

KTÓRYCH NIE POTRAFIĄ WYJAŚNIĆ NAJTĘŻSZE UMYSŁYTa książka, to raczej album niewyjaśnionych tajemnic - przedstawionych w dużym skrócie, ale za to językiem bardzo przystępnym, łatwym do ogarnięcia. Nie jest to, na szczęście, naukowy bełkot, który często odstrasza czytelników. To bardzo profesjonalnie skonstruowana forma literackiego przekazu dla ludzi rządnych wiedzy, ale również dla tych, którzy z taką książką i takimi sprawami zetkną się po raz pierwszy. Autor skupia się na faktach i dodaje ogólnodostępne teorie spiskowe, które, de facto, również są faktem. Nie pisze nic od siebie, co jest ogromnym atutem tej książki, bo nie ma przecież nic gorszego, niż próba przekonania czytelnika do swoich racji (czytaj: teorii). Aż prosi się o to, aby na pewne tematy Autor rozpisał się nieco bardziej.

Książka ładnie wydana, na papierze kredowym, z ogromną ilością zdjęć; wspaniała graficznie, z intrygującą okładką. Już na pierwszy rzut oka widać, że została "zaprojektowana" z dużym zaangażowaniem i od serca.

My kochamy takie książki i szczerze polecamy.Począwszy od bawiących się dzieci, po zgłębiających tajemnice wszechświata uczonych, wszystkimi nami kieruje ciekawość. Rozwiązywanie zagadek daje satysfakcję i dlatego fascynują nas tajemnice: zagadki, które mogą mieć swoje rozwiązanie, sekrety, które można ujawnić, legendy zawierające ziarno prawdy. Zgromadziliśmy tu klasyczne zagadki z różnych epok i regionów świata, od starożytnych tajemnic kryjących się w piaskach pustyni po współczesne zjawiska na niebie.

- Kim naprawdę był młody mężczyzna bez przeszłości, który pojawił się na ulicach Norymbergi w 1828 roku?

- Co nowego do naszej wiedzy o historii cywilizacji ludzkiej wnoszą dziwne znaki na południowoamerykańskim naczyniu sprzed 5000 lat?

- Jak to możliwe, że przestępcy udaje się wyskoczyć z lecącego nad Ameryką samolotu pasażerskiego z walizką pełną pieniędzy i przez 40 lat nikt nie jest w stanie go ani schwytać, ani choćby zidentyfikować?

Każdej z opowiedzianych tu fascynujących historii towarzyszy omówienie jej historycznego tła, a także licznych dowodów i teorii. Książka Niewyjaśnione tajemnice jest bogato ilustrowana, zawiera ponad 120 fotografii, rysunków i map.


JOEL LEVY

Jest pisarzem i dziennikarzem specjalizującym się w historii i nauce. Napisał ponad tuzin książek, w tym: Newton's Notebook, The Secret Societes Bible, The little Book of Conspiraces, History's Lost Treasures i History's Worst Battles.

Pisze również artykuły dla prasy, występuje w programach telewizyjnych oraz radiowych.TYTUŁ: Niewyjaśnione tajemnice

AUTOR: Joel Levy

WYDAWNICTWO: Alma-Press

TYTUŁ ORYGINALNY: Unsolved Mysteries

TŁUMACZENIE: Jerzy Malinowski

WYDANIE: pierwsze

PREMIERA: 2019

LICZBA STRON: 224

FORMAT: 170 x 225 mm

OPRAWA: miękka, foliowana

ISBN: 978-83-7020-740-3


OCENA: 10/10


KUP TERAZ


POLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:


#niewyjasnionetajemnice #joellevy #almapres #recenzja #hultajliteracki

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page