top of page
Szukaj

MORDERSTWO W HOTELU KATTOWITZ - Marta Matyszczak

Wraca Marta Matyszczak, a wraz z nią wracają bohaterowie jej rewelacyjnej serii: pies Gucio, detektyw Szymon Solański oraz dziennikarka Róża Kwiatkowska. My już nawet nie zastanawiamy się, jaka będzie kolejna część przygód tej zwariowanej trójki, my wiemy, że będzie świetna; że będzie tajemnicza, śmieszna, ciekawa i z przekąsem. I po raz piąty nie zawiedliśmy się. Marta daje do wiwatu rozmachem pomysłów, oczarowując nas niebywałym talentem literackim.

W czasach, kiedy kryminały "muszą" być naznaczone trwogą, upiornością, a nawet psychopatycznością, Marta Matyszczak wychodzi do czytelnika z serią kryminałów lekkich i przyjemnych, które mimo to, jakością wcale nie odbiegają od książek autorów uznanych przez media za wybitnie naznaczonych talentem. Zgodnym churem uważamy, że to autorka kryminałów pod psem zasługuje na palmę pierwszeństwa w tym kraju, bo oto pojawia się ktoś, kto potrafi nawiązać swoim kunsztem literackim do takich autorów, jak Joanna Chmielewska, Sergiusz Piasecki czy Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Dobra książka to taka, do której chce się wracać; to też taka, którą po przeczytaniu z dumą stawiasz na półce wśród innych, wybitnych twoim zdaniem tytułów. To w końcu taka, którą bez zastanowienia polecisz znajomym, bo wiesz, że się nie zawiodą. Morderstwo w Hotelu Kattowitz jest właśnie taką książką.


Na Żołnierzy Września był tłok, jakby się tu nagle zaczęli zgłaszać dwunożni pacjenci w nadziei, że dostaną sie do aparatu USG czy rentgena szybciej niż w placówce funkcjonującej pod szyldem Narodowego Funduszu Zdrowia. Chętnie odstąpiłbym im swoją kolejkę, ale nie dane mi było się wykazać bezinteresowną uprzejmością.

"Marta Matyszczak weszła do ścisłej czołówki najlepszych autorów komedii kryminalnych."

- Grażyna Strumiłowska | Książka zamiast kwiatka -


"Wielkość Marty Matyszczak polega na jej skromności i uczciwości wobec czytelnika. W swoich książkach daje nam coś, co ma duszę, napisane jest od serca i z miłości do dobrej literatury."

- Ivo Vuco | pisarz, krytyk literacki -


Pewnej grudniowej nocy w hotelu Kattowitz zostaje zamordowana DJ Dzidzia – rodzima gwiazdka pop, która na skutek zaskakującego zbiegu okoliczności była zmuszona zakwaterować się w podrzędnym hotelu tuż przed swoim niedoszłym koncertem. Rusza dochodzenie, które zaprowadzi detektywa Szymona Solańskiego, dziennikarkę Różę Kwiatkowską oraz psa Gucia w świat szołbiznesu, celebrytów i internetowych hejterów. Przemierzając katowickie ulice, natrafią na ślad mordercy, ale po drodze będą musieli uporać się też z problemami w życiu osobistym.W obliczu histeryzujących niewiast Solański tracił rezon. Chybaby już wolał przesłuchiwać terrorystę, niż wyciagać cos z zapłakanej dziewczyny. Ta druga była znacznie bardziej niebezpieczna.

MARTA MATYSZCZAK

Chorzowianka z urodzenia, dziennikarka z wykształcenia, pasjonatka kryminałów z zawodu. Prowadzi Kawiarenkę Kryminalną, portal poświęcony literaturze kryminalnej. Uczestniczka warsztatów literackich na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz na Festiwalu Conrada w Krakowie. Laureatka konkursów na opowiadanie kryminalne. Adeptka kursu scenariopisarskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autorka scenariuszy do kryminalnych fars teatralnych. Kocha psy i podróże (szczególnie te tropem powieściowych bohaterów).

GUCIO

Kundelek z urodzenia, pies zaczepno-obronny z wykształcenia (on zaczepia, inni go bronią), tropiciel (kiełbasy) z zawodu. Przygarnięty ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Wcześniejszy los nieznany. Stał się pierwowzorem książkowego bohatera. Lubi spać, jeść i chodzić na spacerki.


TYTUŁ: Morderstwo w Hotelu Kattowitz

AUTOR: Marta Matyszczak

SERIA: Kryminał pod psem

WYDAWNICTWO: Dolnośląskie

PREMIERA: 30 stycznia 2019

PROJEKT OKŁADKI: Ilona Gostyńska-Rymkiewicz

OPRAWA: miękka

LICZBA STRON: 304

ISBN: 978-83-271-5872-7


OCENA: 10/10


KUP TERAZ


PRZECZYTAJ FRAGMENT

POLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWCY:#martamatyszczak #morderstwowhotelukattowitz #gucio #kryminałpodpsem #wydawnictwodolnośląskie #wydawnictwopublicat #recenzja #hultajliteracki

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page