top of page
Szukaj

MODLITWA DO MORZA - Khaled Hosseini.

We wrześniu 2015 roku na jednej z tureckich plaż znaleziono ciało trzyletniego Syryjczyka, Aylana Kurdiego. Aylan wraz z rodzicami był na pokładzie pontonu, który zatonął podczas przeprawy z Turcji do Grecji. Z całej rodziny ocalał tylko jego ojciec. Zdjęcie chłopca obiegło cały świat. Stało się symbolem tragedii i wywołało dyskusję na temat straszliwych skutków konfliktów i prześladowań.

Nie uciekniesz od łez, drogi czytelniku, czytając tę krótką nowelę w formie listu... modlitwy... Ta smutna, a jednocześnie pięknie napisana książka, to krzyk bólu, to krzyk bezsilności.

Śmierć Aylana Kurdiego była inspiracją dla Autora do napisania tej wspaniale ilustrowanej noweli. Bardzo, ale bardzo smutna książka, która zmusza do refleksji nad wojenną emigracją, sprowadzoną przez media do rangi napływu złych ludzi, którzy nie chcą pracować, nie chcą przystosować się do europejskich standardów i grożą nam terroryzmem. Te bzdurne wiadomości wciskają media społeczeństwu do głów, nie zastanawiając się nad tym, jakie to może nieść skutki. Dopiero jedno zdjęcie trzyletniego, niewinnego chłopca, leżącego na plaży bez życia, zmusiło ludzi do głębszego zastanowienia się problemem emigracji, która nie jest emigracją zarobkową, a walką o życie, o byle jakie życie, aby tylko z dala od bomb.


68,5 mln ludzi na świecie zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, połowa z nich ma mniej niż 18 lat. 40 mln, to osoby wewnętrznie przemieszczone. 25,4 mln to uchodźcy. 3,1 mln ubiega się o azyl.


Chciałbym, Marwanie, żebyś mógł pamiętać Hims tak jak ja.

Wspaniały pomysł geniusza prozy na hołd wszystkim emigrantom. Tym większy szacunek dla Autora, że zrezygnował z honorarium i przeznaczył je na wsparcie edukacji dzieci uchodźców w polskiej szkole w Berezówce. Z honorarium zrezygnowali również wydawca i dystrybutor.


Modlitwa do morza, to krzyk sprzeciwu wobec wojny w Syrii.


Modlitwa do morza, krótka, pięknie zilustrowana przez Dana Williamsa książka Khaleda Hosseiniego, autora bestsellerowego Chłopca z latawcem, jest poruszającą odpowiedzią pisarza i Ambasadora Dobrej Woli UNHCR na brutalne realia wojny w Syrii i dramat uchodźców.

Opowieść zainspirowała dramatyczna historia Aylana Kurdiego, który utonął w wodach Morza Śródziemnego podczas próby ucieczki z kraju ogarniętego wojną. Książka jest hołdem złożonym chłopcu w trzecią rocznicę jego tragicznej śmierci. To monolog ojca opowiadającego w liście do syna o dwóch światach - pięknym, który przepadł, i okrutnym, który przyniosła wojna. To wstrząsający opis historii dziejącej się naprawdę - tragedii, która trwa.


Jedyne co mogę, to modlić się.

Kup tę książkę, pomożesz uchodźcom wojennym!


"Modlitwa do morza to hołd złożony milionom rodzin, które zostały rozerwane i zmuszone przez wojnę i prześladowania do opuszczenia swoich domów."

- Khaled Hosseini | Autor -


Khaled Hosseini - jest jednym z najchętniej czytanych pisarzy na świecie. Łączny nakład jego powieści - Chłopiec z latawcem, Tysiąc wspaniałych słońc oraz I góry odpowiedziały echem - przekroczył 55 milionów egzemplarzy. Hosseini jest ambasadorem dobrej woli w Biurze Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) i Agencji ONZ do spraw Uchodźców. Jest także założycielem Fundacji Khaleda Hosseiniego, która zajmuje się organizowaniem pomocy humanitarnej dla mieszkańców Afganistanu. Urodził się w Kabulu, a obecnie mieszka w północnej Kalifornii.

www.khaledhosseini.com

www.khaledhosseinifoundation.org


Dan Williams - jest działającym w Londynie malarzem, który wykonał ilustracje do po raz pierwszy publikowanych w Guardianie fragmentów powieści Tysiąc wspaniałych słońc. Jego prace ukazują się miedzy innymi w National Geographic, Rolling Stone czy Wall Street Journal.

www.dan-williams.net


TYTUŁ: Modlitwa do morza

TYTUŁ ORYGINALNY: Sea Prayer

AUTOR: Khaled Hosseini

ILUSTRACJE: Dan Williams

WYDAWNICTWO: Albatros

TŁUMACZENIE: Marta Gral

PREMIERA: Wrzesień 2018

LICZBA STRON: 48

OKŁADKA: Twarda z obwolutą

FORMAT: 247 x 163 mm

ISBN: 978-83-8125-361-1


OCENA: 11/10(I prosimy, aby z tą oceną nie dyskutować)


KUP TERAZ


www.modlitwadomorza.pl
#wydawnictwoalbatros #modlitwadomorza #khaledhosseini #danwilliams

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page