top of page
Szukaj

MEDIATORKA - Ewa Zdunek

Mediator sądowy - to jeden z najbardziej niewdzięcznych zawodów świata. Wykonując tę profesję, trzeba nauczyć się dzielić życie na dwoje i broń Boże nie przynosić pracy do domu. Czy bohaterka MEDIATORKI to potrafi?

Mówi się, że pisarz powinien pisać to, na czym się zna. Nie do końca jesteśmy tego samego zdania, ale w przypadku tej książki, Autorka zdaje się, nie tylko wie o czym pisze, ale też robi to wyśmienicie. Problem pojawia się wtedy, kiedy przechodzi do świata prywatnego bohaterki, w którym jest tyle wątków, tyle niejasności i tak duży chaos, że czytelnik zaczyna się gubić. A szkoda, bo ta powieść zapowiadała się na świetną lekturą. Oczywiście, nie jest to książka zła, wręcz przeciwnie, jest pozycją nad wyraz dobrą, lecz do perfekcji czegoś jej zabrakło... chociaż może nie tyle jej zabrakło, co jest tam czegoś za dużo. Mimo wszystko pozycja godna polecenia, książka ciekawa i dająca trochę do myślenia.


WSZYSTKIE SMAKI ŻYCIA

W JEDNYM KOKTAJLU EMOCJI


Przełamałam wewnętrzny opór, poczucie krzywdy i żal, że los zmusza mnie do ustępstw. Dla dobra Basi i Laury, dla mojego dobra. Tak przynajmniej sobie to wtedy tłumaczyłam.

TROCHĘ GORZKA, NIECO SŁODKA

I ODROBINĘ ZWARIOWANA OPOWIEŚĆ

O NIETYPOWEJ TRZYDZIESTOLATCE


Marta Kołodziej jest mediatorką. Zawodowo zajmuje się rozwiązywaniem cudzych problemów.

Tym czasem jej małżeństwo właśnie legło w gruzach, były mąż chce odebrać jej córki - Basię i Laurę, posuwając się do niegodziwych metod, matka sączy swój despotyzm niczym jad, a ojciec jest bujającym w chmurach wynalazcą.

Na szczęście bohaterka może liczyć na pomoc zakompleksionej przyjaciółki Betki, kominiarza Zbigniewa, który nie ma szczęścia w miłości, oraz dosyć nieporadnego lekarza Roberta.

Życie nieustannie Martę zaskakuje i nie jest tak proste jak godzenie zwaśnionych stron podczas mediacji.


Ta krowa na pewno pani nagadała na mnie. Że jestem pijak i dziwkarz i biję żonę. Ona mnie nienawidzi, nawet syna chce nastawić przeciwko mnie!

"Za mało w tej powieści "mięcha", nawet jak na powieść obyczajową. Mimo, iż w książce jest mnóstwo wątków i pojawia się cały wachlarz różnobarwnych postaci, to MEDIATORKA wydaje się mdła i bezbarwna."

- Marta Herzog | pracownik biurowy, recenzent literacki -


"Jest O.K., ale mogło być znacznie lepiej."

- Kamila Gala | naukowiec, recenzent literacki -


"Książka dobra, lecz czytając ją odniosłem wrażenie, że Autorka na siłę powstrzymywała wodze fantazji. Powinna pozwolić sobie popłynąć i nie trzymać się sztywno schematów. A mniej z życia prywatnego bohaterki uatrakcyjniłoby tę powieść."

- Ivo Vuco | pisarz, recenzent literacki -


EWA ZDUNEK

Z wykształcenia prawnik, absolwentka UKSW oraz WAT (studia podyplomowe na kierunku Przywództwo i Komunikacja Społeczna) zawodowy negocjator oraz mediator stały przy Sądzie Okręgowym w Warszawie i Sądzie Okręgowym dla Warszawy-Pragi w Warszawie wykładowca na wydziale studiów nad rodziną Uniwersytetu   Kard. Stefana Wyszyńskiego, w 2011r. Stowarzyszenie Mediatorów Polskich przyznało mi wyróżnienie w postaci Złotej Mediany dla wyróżniającego się mediatora.


TYTUŁ: Mediatorka

AUTOR: Ewa Zdunek

WYDAWNICTWO: W.A.B.

PREMIERA: 28/03/2018

LICZBA STRON: 400

OKŁADKA: Miękka

FORMAT: 135 x 202 mm

ISBN: 978-83-280-4525-5


OCENA: 6,5 / 10


KUP TERAZ


STRONA AUTORKI


INNE KSIĄŻKI AUTORKI

#wydawnictwowab #mediatorka #ewazdunek #powieść #recenzja #WAB #hultajliteracki

46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page