top of page
Szukaj

MADEMOISELLE OISEAU W ARGENTYNII - Andrea de la Barre de Nanteuil & Lovisa Burfitt

Jedna z najpiękniej napisanych, ilustrowanych i wydanych książek dla młodych czytelników. W tym przypadku raczej dla czytelniczek, aczkolwiek, nasi panowie zaczytani byli w tej książce bez pamięci. Pełna subtelnej magii opowieść o tajemniczej krainie ponad dachami Paryża i niezwykłej przyjaźni.

Nieprzypadkowe spotkanie, przygoda życia, fantastyczne opowieści cudownej Mademoiselle, magia wspomnień i potrzebująca wsparcia dziewięciolatka. Wszystko okraszone absolutnie fantastyczną grafiką.

Największą radością czytelnika jest to, że może przeniknąć do świata książki, którą czyta i stać się jej częścią. Niestety, nie wszystkie książki dają taką możliwość. Ale ta wspaniała powieść zaprasza do siebie już od pierwszej strony... ba, nawet okładka do tego zachęca. A czytelnik natychmiast przenosi się do niebywale cudownego i nieco szalonego świata Mademoiselle Oiseau. Autorki po raz trzeci postarały się, aby opisana przez nie historia była najwyższych lotów, aby czytelnik zakochał się w ich kolejnej książce bez pamięci. Wspaniała opowieść napisana z pasją i wielkim zaangażowaniem, a ilustracje są niczym miniaturowe dzieła sztuki, które zasługują na wieczne miejsce w Luwrze.


Mademoiselle wstaje i rusza na przeciwległy kraniec placu. Zza domów Argentynii Isabella widzi Lasek Boloński. Gdzieś z boku wystrzela przed ich oczami wieża kościoła. Nie jest do końca pewna, czy kościół należy do Argentynii, czy też jest to zwykły paryski kościół zaraz za miastem na dachach.

Wiosenna i świeża opowieść dla dużych i małych dziewczynek,

które kochają Paryż, koty i niezwykłe podróże,

a przede wszystkim marzą o prawdziwej przyjaźni.


Ponad dachami Paryża leży Srebrna Kraina, Argentynia. Jest daleko i całkiem blisko. Łatwo do niej dotrzeć, lecz trudno znaleźć drogę powrotną. To miejsce, w którym spełniają się marzenia, śnią się najdziwniejsze sny i dzieją się rzeczy zupełnie magiczne.

Pośród porcelanowych skarbów, wielobarwnych motyli oraz ekscentrycznych mieszkańców tej osobliwej krainy ożywają stare wspomnienia, rozwiązują się tajemnice i wszystko w zaskakujący sposób łączy się ze sobą... Może to więc nie przypadek, że szalona, cudowna Mademoiselle Oiseau i dziewięcioletnia Isabella stały się najlepszymi przyjaciółkami?


To moja siostra, Matylda, kazała wybudować Argentynię. Chciała mieć swój ulubiony kraj w Paryżu. Nie tylko ze względu na siebie. Właściwie raczej dla innych, takich jak Maripoza, którzy nigdy nie mogliby żyć gdzie indziej. A nie daliby rady jechać tak daleko.

"Pełna olśnień i magii książka o nieśmiałej, niepewnej siebie dziewczynce, która jest w każdej kobiecie."

- Magazyn Cosmopolitan -


Opowieść o przyjaźni między bezczasową damą i nieśmiałą dziewczynką. O życiu, miłości i marzeniach. A także o tym, że to, co zbyt piękne, żeby było prawdziwe, czasem okazuje się najprawdziwszą prawdą!

Już wiosna! W Alei Minionych Czasów krzaki róż puszczają pierwsze błyszczące listeczki, lecz Mademoiselle Oiseau jest melancholijna i przygnębiona… Czyżby nie lubiła wiosny? A może dość ma już kotów, ptaków, latających dywanów i naszyjników z pereł? Czy nowa wyprawa w towarzystwie Isabelli przywróci jej dobry nastrój i natchnie do nowych, zwariowanych pomysłów?


Mademoiselle Oiseau w Argentynii to trzecia część serii autorstwa Andrei de la Berre de Nanteuil oraz Lovisy Burfitt.


ANDREA DE LA BARRE DE NANTEUIL

(ur. 1976) – mieszka w Paryżu, zawodowo zajmuje się modą jako specjalista PR. Ukończyła Uniwersytet w Lund, studiowała też w ESCP Europe w Paryżu. Jest autorką czterech książek dla dzieci: Historia Mademoiselle Oiseau, Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości, Mademoiselle Oiseau w Argentynii oraz POMPOMDOOZLES.

LOVISA BURFITT

(ur. 1973) – jedna z najzdolniejszych współczesnych skandynawskich ilustratorek. Absolwentka Szkoły Mody Beckmana oraz Królewskiego Instytutu Sztuki w Sztokholmie. Po studiach zamieszkała w Paryżu, gdzie rozwinęła karierę jako projektantka mody i ilustratorka. Obecnie mieszka w Aix-en-Provence.


TYTUŁ: Mademoiselle Oiseau w Argentynii

TYTUŁ ORYGINALNY: Mademoiselle Oiseau och landet Argentine

AUTOR: Andrea de la Barre de Nanteuil

ILUSTRACJE: Lovisa Burfitt

WYDAWNICTWO: Literackie

PREMIERA: marzec 2019

TŁUMACZENIE: Alicja Rosenau

WYDANIE: 1

PROJEKT OKŁADKI: Piotr Kołodziej (na podstawie oryginału)

OPRAWA: twarda

LICZBA STRON: 144

FORMAT: 195 x 270 mm

ISBN: 978-83-08-06844-1


OCENA: 10/10


KUP TERAZ#mademoiselleoiseau #argentynia #AndreadelaBarredeNanteuil #LovisaBurfitt #wydawnictwoliterackie #recenzja #premiera #hultajliteracki

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie