top of page
Szukaj

MAŁY KSIĄŻĘ - Antoine de Saint-Exupéry

Wracacie czasami do klasyków? Jeśli tak, to dobrze. Jeśli nie, to powinniście. Wartość literatury pisanej kilka dekad temu zdaje się być w wielu przypadkach znacznie wyższa od dzisiejszej. I my mamy na to swoją teorię, ale nie o niej chcemy dzisiaj pisać, a o pewnej klasycznej powiastce dla dzieci, która stała się z czasem książką uwielbianą również przez dorosłych czytelników. Mowa o Małym Księciu, baśni filozoficznej, autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, wydanej w 1943 w Nowym Jorku i przetłumaczonej na ponad 300 języków i dialektów; sprzedanej w ponad 140 milionach egzemplarzy!


Małego Księcia czyta się błyskawicznie, ale nie ze względu na ilość stron (88) w książce, a dlatego, że jest tak dobrze napisany. Aż chciałoby się, aby ktoś odnalazł rękopis rozbudowanej fabuły tej cudownej historii. To by dopiero był hit wydawniczy. Niestety, to się nie zdarzy i pozostaje nam nowelka opowiadająca o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Autor stawia pytania o hierarchię wartości, czy sens więzi między ludźmi.

Za postacią głównego bohatera skrył się sam Exupéry. W dzieciństwie nawet nazywany był przez rodzeństwo królem-słońcem, co miało też związek z arystokratycznym pochodzeniem. Spotkanie Małego Księcia z pilotem jest rozmową pisarza z samym sobą, powrotem do tematów, które zawsze dla niego były istotne, szukaniem odpowiedzi na wiele pytań.


Był sobie Mały Książę, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od niego i chciał mieć przyjaciela... Ty, którzy rozumieją życie, wydałoby się to o wiele bardziej prawdziwe.

Piekna opowieść, z ogromną ilością metafor. Cała nasza czwórka musiała Małego Księcia przeczytać, i wiecie co? Każdy z nas odebrał i zrozumiał tę historię inaczej. I właśnie to w tej książce jest najpiękniejsze. Mały Książę jest jak lustro, zajrzyj do niego i powiedz nam co widzisz.

Mały Książę jest pozycją szczególną również w twórczości Exupéry’ego. To jedyna książka, której nadał formę baśni i którą sam zilustrował.

Wydany we wszystkich językach świata, pisany alfabetem łacińskim, arabskim, bengalskim czy cyrylicą (lecz zawsze z pięknymi rysunkami Autora), Mały Książę jest od wielu pokoleń czytany, kochany i przekazywany milionom Czytelników, małych i dużych, dla których stał się przyjacielem, być może najblizszym.


Zdarzyło się, że po długiej wędrówce przez piaski, skały i śniegi Mały Książę odkrył w końcu drogę. A wszystkie drogi prowadzą do ludzi.

Chyba wszystkie wydawnictwa w Polsce wydawały już Małego Księcia, ale my polecamy Wam dzisiaj Wydawnictwo Siedmioróg. A czy wiecie za ile kupicie Małego Księcia w tym wydawnictwie? Za 5 zł! Tę książkę warto byłoby mieć w swojej bibliotece nawet, gdyby kosztowała dziesięć razy więcej, ale skoro kosztuje tylko pięć zeta, to tym bardziej warto się w nią zaopatrzyć.

Nie zdążysz dojechać do pracy, a książkę wchłoniesz, zanim przekroczysz próg swojego korpo. Przekaż ją potem mężowi/żonie i dzieciom. Tę historię powinien znać każdy. A powiemy Wam jeszcze w sekrecie, że za Mały Książę czytany wielokrotnie, to za każdym razem inna książka. Takie czary!

To jedna z najpiękniejszych i najmądrzejszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytacie. Gwarantujemy to Wam.


Antoine de Saint-Exupéry

(ur. 29 czerwca 1900 w Lyonie, zm. 31 lipca 1944 w Marsylii) – francuski pilot, pisarz i poeta. Autor Małego Księcia (1943), jednego z najważniejszych utworów literackich XX wieku.
TYTUŁ: Mały Książę

TYTUŁ ORYGINALNY: Le Petit Prince

AUTOR: Antoine de Saint-Exupéry

WYDAWNICTWO: Siedmioróg

ILUSTRACJE: Antoine de Saint-Exupéry

TŁUMACZENIE: Marta Malicka

ROK WYDANIA: 2018/2019

LICZBA STRON: 88

OPRAWA: miękka lub twarda (obie wersje książki dostępne od ręki)

FORMAT: 143 x 203 mm

ISBN: 978-83-7791-978-1


OCENA: 10+/10


KUP TERAZ


STRONA AUTORA


STRONA MAŁEGO KSIĘCIAPOLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:


#małyksiążę #wydawnictwosiedmioróg #antoinedesaintexupery #recenzja #hultajliteracki

139 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page