top of page
Szukaj

KRWAWY LAS - Geraint Jones

Moda na Imperium Rzymskie trwa. Od czasów Gladiatora ze zdwojoną siłą i nieustannie pojawiają się nowe produkcje filmowe, luźne publikacje książkowe i poważne naukowe elaboraty. Jedne niosą w sobie historyczny szlif, inne romantyczny cyzelunek przeszłości, a jeszcze inne nie wnoszą nic, co można byłoby uznać za godne zainteresowania.


Jak zatem określić Krwawy las? Wiemy czym jest literatura kobieca, lekka, przyjemna, z dużą dozą miłości, dramatu i rozrzewnienia; posiadająca rzeszę wielbicieli, czytelniczek na całym świecie. Ale dzięki Jonesowi dowiecie się teraz, czym jest literatura męska - bezkompromisowa, brutalna, nasiąknięta adrenaliną, testosteronem i krwią. I przede wszystkim oparta na faktach. W tej literaturze, dramaty nie istnieją. Istnieje za to godność, honor i duma, o które trzeba walczyć w każdy możliwy sposób. Aż do ostatniej kropli krwi. Potężna dawka smrodu tamtych czasów. Dosłownie i w przenośni. Czytając Krwawy Las, czytelnik poczuje ten sam strach, tą samą woń i tą samą chęć przetrwania, którą czół Feliks, kiedy kroczył wśród rokładajacych się ciał swoich towarzyszy, w upalny dzień, w gęstym lesie. Bez pamięci. Imperium Rzymskie, jakiego nie znacie, 36 lat po upadku Republiki; 36 lat po narodzinach Cesarstwa. Najpotężniejsza armia świata zostaje rozniesiona w pył przez dzikich Germanów.

Geraint Jones napisał książkę o twardzielach dla twardzieli i o czasach twardszych niż stal. I zrobił to w mistrzowski sposób. Bardzo udany debiut.


Pierwszych spotkałem daleko stąd i chociaż twarze tych wojowników zatarł czas, poznawałem ich gardłowy, warkotliwy język oraz imponujące cechy fizyczne: gęste brody, szerokie bary i silne kończyny. W porównaniu ze mną, składającym się teraz wyłącznie ze skóry i kości, wydawali się podobni bogom.

"Taki debiut zasługuje na głośne owacje. Bez zbędnego pitu pitu, niepotrzebnych przestojów i niezrozumiałych wątków pobocznych. Emocje, jakimi raczy nas Autor, powodują spięcie mięśni, wytężoną pracę mózgu i okrzyk triumfu. Ave Jones! Legentibus de salutant!"

- Ivo Vuco | pisarz, redaktor, krytyk literacki -


"Brutalna, zuchwała opowieść, której akcja toczy się w zawrotnym tempie"

- Anthony Riches | autor cyklu 'Cesarstwo' -


"Krew i bebechy, ale także wnikliwe spojrzenie na wieloznaczność wojny i wierność sztandarowi"

- Mail on Sunday -


"Powieść napisana przez prawdziwego weterana wojennego, który poznał smak krwi w bitwie i wartość żołnierskich więzi. Soczysta i mocna.

- Sport -


Za Rzym, za towarzyszy broni!


Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta

z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a!


Wojenny weteran debiutuje powieścią idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historią o filmowym tempie akcji. W 9 r. n.e. w Lesie Teutoburskim rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. To była jedna z największych militarnych klęsk w dziejach.

Nazywają go Feliksem, „szczęśliwym”, bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć, nie wie, kim jest, ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu wraz z towarzyszami z drużyny stawia czoło brutalnym germańskim wojownikom. W leśnej gęstwinie zwycięski marsz dumnych legionistów Warusa przeradza się w desperacki odwrót zdziesiątkowanych żołnierzy. Czy Feliks przypomni sobie, skąd się wziął w tamtym krwawym lesie?

Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.


GERAINT JONES

Odbył trzy tury służby wojskowej w Iraku i Afganistanie. Za akcje w Afganistanie otrzymał odznaczenie Naczelnego Dowódcy za Wybitną Odwagę. Po służbie w Afganistanie został wybrany do elitarnego plutonu zwiadu. Po odejściu z wojska ochraniał statki handlowe przed piratami operującymi z Somalii i Nigerii.

Krwawy las to jego świetny debiut i obiecujący początek przygód legionisty Corvusa, którego dalsze losy poznamy w powieści Oblężenie.
TYTUŁ: Krwawy Las

AUTOR: Geraint Jones

SERIA WYDAWNICZA: Feliks Corvus (Tom 1)

WYDAWNICTWO: Rebis

PREMIERA: 12.02.2019

TYTUŁ ORYGINALY: The Blood Forest

TŁUMACZENIE: Mirosław P. Jabłoński

PROJEKT OKŁADKI: Bigniew Mielnik

OPRAWA: miekka

LICZBA STRON: 408

FORMAT: 132 x 202 mm

ISBN: 978-83-8062-327-9


OCENA: 9,5/10


KUP TERAZ


TOM 2 (Oblężenie)


POLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:

Klasyka literatury postapo. Kultowa powieść wielokrotnego zdobywcy nagród Hugo i Nebula.

Wojna nuklearna spustoszyła świat. W Ameryce Północnej ocalali ludzie usiłują przetrwać w niewielkich enklawach, pozostałościach dawnych stanów. Hell Tanner, brutalny członek gangu motocyklowego, otrzymuje szansę odkupienia swych win. Na wschodzie wybuchła epidemia i ktoś musi dostarczyć szczepionkę z Los Angeles do Bostonu. Tanner rusza Aleją Potępienia, by mierzyć się z promieniowaniem, gniewem natury, zmutowanymi zwierzętami i jeszcze gorszymi niż one ludźmi.#geraintjones #krwawylas #rebis #cesarstworzymskie #recenzja #hultajliteracki #debiut #polecamy

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie