top of page
Szukaj

KRAINA OPOWIEŚCI: ZAKLĘCIE ŻYCZEŃ - Chris Colfer.

Zastanawialiście się kiedyś, jak potoczyły się losy bohaterów najsłynniejszych baśni dla dzieci? Jak ułożył sobie życie Kopciuszek lub Czerwony Kapturek? "Żyli długo i szczęśliwie", to przecież nie koniec baśniowych historii. To dopiero ich początek. A co na to Zła Królowa?

Uśmialiśmy się niesamowicie przy tej książce, ale też czytaliśmy ją z ogromnym zaciekawieniem. Pomysłowość autora nie zna granic. To naprawdę świetna książka, a my uwielbiamy czytać książki dla dzieci, bo nie są takie na siłę. Nie starają się za wszelką cenę zakręcić czytelnikiem, jak metalowym bączkiem. W książkach dla dzieci można pisać na wszelkie sposoby i nikt się nie przyczepi. Ale haczyk jest w tym, że te książki muszą zainteresować czytelnika szybciej, niż książki dla dorosłych, bo młody czytelnik jest bardziej wymagający. Nie da się zrobić w bambuko, że jeszcze strona lub dwie i akcja się rozkręci. O nie! Tu trzeba zaszaleć już od pierwszego zdania. A Chris Colfer to potrafi. I to jak! Z pewnością ryzykował zabiegiem opisywania dalszych losów znanych dzieciom bohaterów i tu właśnie naszło nas pytanie: Czy aby Colfer faktycznie chciał napisać książkę dla dzieci? Czy może w ten szalony sposób przemycił książkę dla dorosłych, którzy w dzieciństwie zaczytywali się w klasycznych wersjach baśni?


W I T A J C I E W Ś W I E C I E Z I N N E J B A J K I . . .


Żołnierze Śnieżki opuścili salę balową. Król z Bajki i Kopciuszek objęli się nawzajem. Martwili się zarówno o własne bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo królestwa.

Autor zrobił coś, o czym zapewne marzyło wielu pisarzy, ale tylko nieliczni mieliby na to odwagę. Kapryśnie trudna z pozoru intryga, okazuje się niebywale wysublimowaną historią, i szczerze mówiąc, nie bylibyśmy do końca pewni, że książka jest dla dzieci 8+, gdyby wydawca nie napisał tego na okładce. Chyba, że ten "+" jest wielkości Texasu. Uwielbiamy książki, które napisane są tak, aby zainteresować nimi zarówno dzieci, jak i dorosłych. To niebywała sztuka balansować na skraju dziecinnej naiwności i dadaizmu dorosłych. Właśnie dlatego ta książka jest tak niebywała i tak inna od innych. Ogromna wartość dodatnia dla oklepanego folkloru i genialny pomysł na nowy trend w literaturze. Mamy ogromną nadzieję, że baśniowe continuum przyjmie się tak samo, jak historia alternatywna, która wdarła się do literatury, rozpychając łokciami na lewo i prawo.

Czytając Krainę Opowieści: Zaklęcie Życzeń, odnosi się wrażenie, że czas ucieka nieco szybciej niż przy innych książkach i kiedy zegar wybija godzinę, która zarezerwowana jest dla snu, bierzemy latarki, przykrywamy głowy kołdrami i czytamy dalej, aż puchną i łzawią nam zmęczone oczy. Nic nie poradzimy na to, że książka jest nieodkładalna.


Świetna konstrukcja, kapitalna fabuła, ciekawe intrygujące ilustracje, a przy okazji dodać należy, że książka jest pięknie wydana.


Królestwo Czerwonego Kapturka pragnie objąć Złotowłosą amnestią i puścić w niepamięć wszystkie popełnione przez nią przestępstwa. A jest to bardzo długa lista.

Świat Alex i Connera Bailey'ów wkrótce się zmieni. Gdy babcia bliźniąt daje im tajemniczą książkę z baśniami, wkraczają do świata pełnego cudów i magii: Krainy Opowieści, gdzie Złotowłosa jest poszukiwanym zbiegiem, Czerwony Kapturek ma własne królestwo, a królowa Kopciuszek wkrótce zostanie matką! Po spotkaniu z czarownicami wilkami, goblinami i trollami, powrót do domu okaże się trudniejszy, niż przypuszczali. Aby tego dokonać, będą musieli wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu składników do Zaklęcia Życzeń. Czy odnajdą drogę z depczącą im po pietach legendarną Złą Królową?


Kraina Opowieści: Zaklęcie życzeń to pierwsza część fantastycznego cyklu, który zabierze Cię na ekscytującą wyprawę pełną zaklęć, humoru i ciągnącej się strona za stroną przygody.


Baśnie to coś więcej niż tylko błahe opowiastki na dobranoc.

CHRISTOPHER "CHRIS" COLFER

Autor numer 1 na liście New York Timesa, piosenkarz i aktor, który za rolę w popularnym serialu Glee został uhonorowany Złotym Globem. Znalazł się na liście stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie według magazynu TIME.

Jako pisarz debiutował w 2012 roku powieścią przygodową dla dzieci Kraina Opowieści: Zaklęcie życzeń - pierwszą częścią fantastycznego cyklu o przygodach Alex i Connera. Obecnie jest bestsellerowym autorem, którego książki, to między innymi Struck By Lightning: The Carson Philips Journal, powieści z cyklu Kraina Opowieści, oraz książki towarzyszące: A Treasury of Classic Fairy Tales, The Mother Goose Diaries, Queen Red Riding Hood's Guide to Royalty, The Curvy Tree i Trollbella Throws a Party.


TYTUŁ: Kraina Opowieści: Zaklęcie życzeń

TYTUŁ ORYGINALNY: The Land Of Stories. The Wishing Spell

SERIA: Kraina Opowieści (Tom 1)

AUTOR: Chris Colfer

WYDAWNICTWO: Młodzieżówka (Grupa Wydawnicza Papierowy Księżyc)

ILUSTRACJE: Brandon Dorman

TŁUMACZENIE: Agnieszka Hałas

PREMIERA: 03 październik 2018

WYDANIE: 1

LICZBA STRON: 452

OKŁADKA: Twarda

ISBN: 978-83-65830-41-8


OCENA: 10/10


KUP TERAZ#chriscolfer #krainaopowiesci #zakleciezyczen #wydawnictwomlodziezowka #wydawnictwopapierowyksiezyc #multikino #nickelodeon

33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page