top of page
Szukaj

KRÓTKA HISTORIA SZTUKI - Susie Hodge

Zaktualizowano: 19 wrz 2018

Sztuka, to temat rzeka, a sprowadzić jej historię do dwustu dwudziestu stron, to wielka sztuka! Uwielbiamy takie wysublimowane pozycje literackie. Krótko, zwięźle i na temat, ale za to pięknie, ciekawie i z wielką finezją. Krótka Historia Sztuki, to crème de la crème tego rodzaju literatury, a Susie Hodge, to mistrzyni świata krótkiej formy wielkiej sztuki.

Mimo, iż książka reklamowana, jako kieszonkowy przewodnik, to wcale kieszonkowym formatem nie jest. 145 x 210 mm, to całkiem przyzwoity format, ale jaki był klucz autorki do tego, aby wybrać to, co w sztuce nalepsze i umieścić to na niewiele ponad 220 stronach? Nie mamy pojęcia. Pewne jest jedno - zrobiła to tak, jak nikt inny i od razu widać, że pracowała tam nie tylko ręka i głowa, ale też dusza artystki i jej serce. W tak niewielkiej książce, sztuka została podzielona na kierunki, najwybitniejsze dzieła tych kierunków, tematy tych dzieł oraz techniki. A mimo to, autorka zmieściła jeszcze wstęp i opis jak korzystać z książki. A na koniec spis wszystkich muzeów na świecie, których dzieła zostały zaprezentowane w tej książce. Bosko!


Po uznaniu w 313 r. chrześcijaństwa jako religii oficjalnej, cesarz Konstantyn przeniósł stolicę swojego imperium z Rzymu do Biznacjum, zmieniając jego nazwę na Konstantynopol.

Niby książka o sztuce, a ileż w niej ciekawej historii! Oczywiście, nie bez powodu autorka przywołuje pewne wydażenia z historii świata. Wszystkie one są ważnym elementem rozwoju sztuki i myśląc o niej, trzeba znać podstawy historii, które miały ogromny wpływ na jej rozwój. Bez tego nie wiedzielibyśmy jak się po sztuce poruszać, a przecież to ogromny obszar.


Słowo portret pochodzi z łacińskiego portrahere, "wydobyć na światło dzienne". Wszystkie portrety mają za zadanie pokazać podobieństwo oraz osobowość osoby portretowanej.

Pięknie wydana pozycja na kredowym papierze, fantastyczne ilustracje, opisy, daty i wszystko to, co człowiek chciałby wiedzieć o sztuce, lecz nie chciałby być zarzucony tonami informacji. Absolutny majstersztyk wydawniczy o najpiękniejszej ze wszystkich dyscyplin nauk humanistycznych.

Książka zarówno dla amatorów jak i tych otrzaskanych ze sztuką, chcących mieć pod ręką to, co w sztuce najważniejsze na przestrzeni setek lat. Świetna pozycja dla uczniów, którzy te najważniejsze sprawy mogą teraz mieć w jednym miejscu, bez czasochłonnego surfowania po Internecie. Wystarczy wrzucić do plecaka i korzystać w szkole lub w domu w trakcie nauki, z jako bardzo praktycznej i porzytecznej pomocy.

My jesteśmy tą książką oczarowani!


Kieszonkowy przwodnik

po kierunkach, dziełach, tematach i technikach


Krótka historia sztuki, to nowe, całkowicie innowacyjne wprowadzenie do tematu sztuk pięknych. Skonstruowana w prosty sposób książka omawia 50 najważniejszych dzieł sztuki od rysunków naskalnych w Lascaux po współczesne instalacje i łączy je z najważniejszymi kierunkami, tematami i technikami w malarstwie i rzeźbie.

Zwarta w treści i bogato ilustrowana, książka wyjaśnia jak, dlaczego i kiedynastępowały zmiany w sztuce, kto te zmiany wprowadzał, na czym polegały, gdzie wszystko to się działo i jakie niosło konsekwencje. Książka tłumaczy arystyczny żargon pozwalając czytelnikowi lepiej zrzoumieć dzieje sztuk plastycznych na przestrzeni wieków.


SUSIE HODGE - Jest historykiem sztuki, historykiem i artystką. Jest autorką wielu książek, a wśród nich: 50 Art Ideas, How to Survive Modern Art, Why Your Five Year Old Could Not Have Done That: Modern Art Explained oraz 50 Art Nouveau Works of Art You Should Know.
TYTUŁ: Krótka Historia Sztuki

TYTUŁ ORYGINALNY: The Short Story Of Art

AUTOR: Susie Hodge

WYDAWNICTWO: Almapress

PRZEKŁAD: Jerzy Jarosław Malinowski

PREMIERA: 2018

LICZBA STRON: 224

OKŁADKA: Miękka

FORMAT: 145 x 210 mm

ISBN: 978-83-7020-715-1


OCENA: 10/10


KUP TERAZ


www.susiehodge.com


34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page