top of page
Szukaj

KAPITAN BZYK - Ernesto Gonzales

Najbardziej nieprzyzwoity komiks na świecie, najśmieszniejszy, najładniejszy i... najszybszy. Kapitan Bzyk rulez! - można by krzyknąć. Gejowsko-pandemiczny majstersztyk. Chętnie wysłalibyśmy jeden egzemplarz Andrzejowi Sebastianowi Dudzie, niech popatrzy, niech podziw, niech go zabiera za sobą zawsze i wszędzie, może przyniesie mu szczęście, rozweseli go i pozwoli mu zmienić podejście do pewnych grup społecznych. Dzięki Kapitanowi Bzykowi nabrałby więcej luzu i spojrzałby na świat z innej perspektywy. Jednak przede wszystkim Kapitan Bzyk sprawi mu wiele radości, jesteśmy o tym przekonani, bo tak naprawdę, ten komiks to zagadka.


W komiksie Ernesto Gonzaleza znaleźliśmy mnóstwo nawiązań do starych, klasycznych filmów, książek i komiksów, a przy tym bawiliśmy się przednio, choć przez Kapitana Bzyka przechodzi się w kilkanaście minut. Warto się jednak zatrzymać nieco dłużej na każdej stronie i spróbować znaleźć w grafikach coś więcej. Tekstu tu niewiele, ale rysunki za to są najwyższych lotów. Cały scenariusz tworzą niby plakaty... to taka historia obrazkowa, choć bardzo klarowna w przekazie, więc scenariusz może wydawać się tu naprawdę zbędny. Mnóstwo śmiechu, świetna konstrukcja, genialny dobór kolorów, oddających ducha lat 70. Część komiksu wpisuje się w akcję "Zostań w domu", a Kapitan pomaga przejść przez trudne czasy, podsuwając zabawne pomysły.

Kapitan Bzyk to szybka, poklatkowa historia życia amanta, kapitana Milicji Obywatelskiej, geja, pedanta, wesołka, imprezowicza, człowieka orkiestry... Całość przesiąknięta erotyzmem, jakiego nie znajdziecie w żadnym innym komiksie. Może nieco za krótki, chciałoby się więcej i więcej...


Kapitan jak każdy kapitan, lubi kiedy jest czysto. A w temacie mody, nieustająco jest o dwa kroki przed wszystkimi. Niech Kapitan będzie dla ciebie wzorem!


SEX. HUMOR. GOLIZNA.


Kobiety go kochają, a mężczyźni... no cóż, też go kochają. Niestraszna mu Jaskinia Zbójców. Salto śmierci to dla niego dziecinna igraszka. No i nie boi się ryzyka. Właściwie to niczego się nie boi. A co najważniejsze, wie co to dobra zabawa. Na takiego bohatera czekaliście przez całe życie. Bon vivant, erudyta, funkcjonariusz... po prostu KAPITAN. Dajcie się porwać w podróż po latach siedemdziesiątych PRL-u. Podróż pełną przygód, romansów, klubokawiarni i mieszkań z meblościanką. Przygód, które sprawią, że mocniej zabije serce i zarumienią się policzki. Kapitan zaprasza i gwarantuje dobrą zabawę na ponad stu stronach kolorowych ilustracji.


Kapitan lubi kiedy innym jest przyjemnie. Wie też, że muzyka łagodzi obyczaje. Bądź jak Kapitan i też rób tak, żeby innym było przyjemnie!

"Najzabawniejsza książka, jaką miałem w rękach! Kapitan Bzyk jest debeściak!"

- Ivo Vuco | pisarz, dziennikarz, krytyk literacki -


ERNESTO GONZALES

Warszawski ilustrator i autor komiksów. Autor kultowego Rroarra oraz takich komiksowych albumów jak: Lekturnik, Bon ton, czy wydanej niedawno antologii Nim wstanie dzień. Autor ilustracji do książek, komiksów, animacji i grafik reklamowych. Współpracował m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego, Filharmonią Szczecińską, Instytutem Muzyki i Tańca, Narodowym Centrum Kultury oraz różnymi czasopismami. Stworzył ilustracje do książek Grzegorza Wasowskiego, Beaty Pawlikowskiej oraz do śpiewnika Kabaretu Starszych Panów. Ze scenarzystą Grzegorzem Januszem kilkakrotnie zdobywali nagrody w konkursach komiksowych.


Tytuł: Kapitan Bzyk

Autor: Ernesto Gonzales

Wydawnictwo: Timof Comics

Premiera: 16 czerwca 2020

Druk/barwność: Kolor

Oprawa: Twarda

Format: 190 x 270 mm

ISBN: 978-83-66347-30-4

Komiks nr: 307

Liczba stron: 128

Wydanie: I

Zalecane dla odbiorcy: Dorośli


OCENA: 9/10


KUP TERAZ


POLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:

Portugalski żołnierzu, porzuć tę daremną wojnę! Nie cierp dalej tyranii swych faszystowskich przywódców. Nie popełniaj więcej zbrodni wobec braci z Gwinei.

Gwinea, rok 1974. W ostatnich dniach przed upadkiem Kolonialnego Imperium Portugalskiego gwinejski żołnierz, który walczył po stronie armii portugalskiej, zaczyna pogrążać się w swoim osobistym piekle.

Publikacja sfinansowana ze środków podmiotowej dotacji projakościowej przyznanej Instytutowi Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW na lata 2018-2020 za wyróżniającą ocenę PKA... WIĘCEJ O KSIĄŻCE


#kapitanbzyk #ernestogonzales #wydawnictwotimofcomics #komiks #timofcomics #timoficisiwspolnicy #timof #hultajliteracki #haloradio #halotusieczyta #nowosc #premiera #ATC #AutorTeżCzłowiek #komiksdladoroslych #literaturadladoroslych #sex #humor #golizna


WYDAWNICTWO TIMOF COMICS NA FACEBOOKU


WYDAWNICTWO TIMOF COMICS NA INSTAGRAMIE

HULTAJ LITERACKI NA FACEBOOKU


HULTAJ LITERACKI NA INSTAGRAMIE


www.timof.pl

www.hultajliteracki.pl

www.halo.radio


ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY AUTORÓW I WYDAWCÓW


•ZAPOWIEDZI•

•PROMOCJE•

•PREMIERY•

•RECENZJE•

•WYWIADY•

•PATRONAT MEDIALNY•


hultajliteracki@ivovuco.com

+48 698 800 944

326 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page