top of page
Szukaj

GRZESZNICA - Petra Hammesfahr

Czy idąc ulicą, widząc dorosłego człowieka, zastanawiacie się jakie miał dzieciństwo? Czy oceniając człowieka po jego wyglądzie, mowie czy zachowaniu, zastanawiacie się jak i gdzie dorastał? Jaki wpływ ma to wszystko, co dzieje się wokół nas w dzieciństwie na nasze dorosłe życie? Grzesznica może być odpowiedzią na te pytania. A na pewno jest wzorem na to, że przeszłość zawsze oddziałuje na przyszłość.

Zanim obejrzeliśmy serial, doszły nas słuchy, że Wydawnictwo Otwarte szykuje nam tę powieść w języku polskim. Poczekaliśmy, przeczytaliśmy, przeanalizowaliśmy, a potem obejrzeliśmy serial. Tak, aktorzy byli dobrani bardzo dobrze, scenariusz był ok, reszta też bez zarzutu, ale do książki – jak to mówi nasz redakcyjny kolega – nie umywa się.

Trudna to jest powieść, niemal psychodeliczna, mroczna i pokręcona. Ale to właśnie jest zaletą tej książki, że nie powiela wydawniczych standardów. Jesteśmy przekonani, że Petra Hammesfahr musiała włożyć w tę powieść ogrom pracy, by utrzymać to wszystko spójne, intrygujące i ciekawe. Osobiście jesteśmy wielkimi miłośnikami dramatów psychologicznych i do takiej właśnie kategorii przypisujemy tę powieść, choć często przedstawia się ją jako kryminał. Nie, to nie jest kryminał według naszej oceny i bardzo dobrze, że nim nie jest.


Drugi cios trafił z boku w szyję. Mężczyzna otworzył szeroko oczy, ale nie wydał już z siebie żadnego dźwięku, sięgnął tylko ręką do szyi i spojrzał jej głęboko w oczy.

Grzesznica, to cholernie dobra pozycja wydawnicza, która nie należy do wakacyjnych czytadeł. Przy tej książce z pewnością odpłyniecie w inny świat. Nad tą powieścią trzeba być skupionym, więc jeśli lubicie DOBRE książki, to Grzesznica jest w sam raz dla Was. Po raz kolejny Wydawnictwo Otwarte potwierdza, że potrafi sięgać po znakomite tytuły.

„Wydaje ci się, że dobrze wiesz, dokąd zmierza ta historia, że wszystko jest oczywiste… I nagle spadasz z krzesła, bo nie przewidziałeś takiego obrotu wydarzeń.”

-Jessica Biel | aktorka-


"Muszę przyznać, że kiedy już byłem pewny o co w tej historii chodzi, autorka wywracała moje tezy i wnioski do góry nogami, co bardzo mnie irytowało, ale dzięki temu, książka była ciekawsza i prowokowała do dalszego czytania. Uwielbiam takie zakrętasy."

-Ivo Vuco | pisarz-

Woda była chłodna i rześka. Cora zanurkowała, a gdy toń zamknęła się nad jej głową, przeszedł ja przyjemny dreszcz. Podobno utopił się tu kiedyś jakiś mężczyzna, jego ciała nigdy nie znaleziono. Nie wiedziała, czy to prawda. Jeśli tak, to mężczyzna nadal musiał leżeć na dnie. Mogłaby z nim zamieszkać wśród ryb i wodorostów. W tym wodnym świecie z pewnością było pięknie, nie istniały melodie ani czarne sny. Tylko lekki koszmar, tylko uderzenia własnego serca, tylko szum krwi w uszach.

Chwilę później Cora zabija nieznajomego opalającego się na piaszczystej plaży. Zwyczajna kobieta, pozornie spełniona żona i matka zostaje uznana za niepoczytalną.

Czy sprawa jest tak banalnie prosta? Czy szaleństwo popchnęło Corę do zbrodni? A może prawda jest zupełnie inna?

Kłamstwa czają się na każdym kroku.


GRZESZNICA – mroczna i fascynująca powieść psychologiczna, na podstawie której powstał serial z Jessicą Biel w roli głównej.PETRA HAMMESFAHR – to jedna z najpopularniejszych niemieckich autorek kryminałów i thrillerów. Pisze także scenariusze. W swoich powieściach z powodzeniem łączy opisy skomplikowanej psychiki bohaterów oraz analizę ich zachowań z wątkami kryminalnymi.
TYTUŁ: Grzesznica

AUTOR: Petra Hammesfahr

WYDAWNICTWO: Otwarte

PRZEKŁAD: Barbara Tarnas

PREMIERA: 2018

OPRAWA: miękka

LICZBA STRON: 432

ISBN: 978-83-7515-483-2


OCENA: 10/10


KUP TERAZ12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page