top of page
Szukaj

FENOMENY NIEMOŻLIWE, KTÓRE NIE MOGŁY ZAISTNIEĆ, A ISTNIEJĄ - Reinhard Habeck.

Reinhard Habeck zdążył nas już przyzwyczaić do tego, że spod jego pióra wychodzą książki, które śmiało można zakwalifikować, jako kontrowersyjne. Choćby dlatego, że tematy, które porusza wydają się być tematami tabu dla pozostałych. My, ludzie, mamy tendencję do odrzucania tego, co niewytłumaczalne. Nie chcemy o tym rozmawiać i wolimy takie rzeczy omijać wielkim łukiem.

Tego typu tematy bywają dla wielu ludzi niewygodne lub nawet uciążliwe. Jedni nazywają je kłamstwem lub tanią sensacją, inni uważają, że są to teorie spiskowe, a jeszcze inni mówią otwarcie, że są to rzeczy niewytłumaczalne i dlatego nie powinno tracić się na nie czasu. Ale byli też i tacy, którzy stracili życie, próbując rozwiązać zagadki przeszłości lub zjawiska paranienormalne. Znane są również przypadki naukowców, których praca nad poznaniem fenomenów niemożliwych pochłonęła tak bardzo, że postradali zmysły. Dosłownie. Na szczęście wciąż są jeszcze tacy ludzie, jak Autor niniejszej publikacji, którzy potrafią w dość racjonalny sposób przedstawić teorię i poprzeć ją dowodami na tyle, aby w sposób logiczny zainteresować nimi innych. Zresztą, takich jak Habeck jest znacznie więcej, ale on, jako jeden z niewielu, potrafi trzymać emocje na wodzy. Z pewnością ma wyrobione teorie na wiele niewyjaśnionych fenomenów, lecz w swoich książkach jest bardzo powściągliwy. Nie narzuca czytelnikom odpowiedzi na zadane pytania, a wręcz pozostawia ich samych sobie i prowokuje do dalszych badań, poszukiwań i prób rozwiązania tych wszystkich przedstawionych w swoich książkach zagadek.


Nie istnieje gotowe rozwiązanie tych zagadek. Odkrywanie prawdy wciąż jest wielkim wyzwaniem, ale gdyby wszystko w naszym świecie dało się racjonalnie wyjaśnić za pomocą nowoczesnej techniki, jaki byłby wówczas człowiek? Z pewnością znacznie uboższy.

Od dziwnych zjawisk przyrodniczych, przez skamieniałe tajemnice, aż po niesamowite szczeliny w czasie. Rzeczy dziwne i niezrozumiałe opisywane są od zawsze, od kiedy człowiek pojął, że poprzez rysunek, obraz, rzeźbę lub pismo może przekazać wiadomość kolejnym pokoleniom. Wszystkie te zjawiska przypisywano zazwyczaj Bogu, ale dzisiaj, kiedy technologia rozwija się w tempie ekstremalnie szybkim, próbujemy udowodnić, że to nie Bóg stoi za tym co dziwne i niezrozumiałe. Ale są też i takie bomby naukowe, jak choćby klejnot kultury Misteków liczący sobie od 500 do 700 lat. Nie byłoby nic dziwnego w rzeźbie z kryształu górskiego, gdyby nie fakt, że zarówno szlif, jak i wzór równie dobrze mogły powstać w nowoczesnym warsztacie kamieniarskim, a i tak z pewnością nie byłaby ona tak precyzyjnie wykonana, jak ta sprzed ponad pół tysiąca lat. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo z dnia na dzień dowiadujemy się o kolejnych znaleziskach, które według obecnych założeń naukowych nie powinny istnieć, a przecież istnieją. To samo ma się z duchami... choć trudno powiedzieć na sto procent, czy zjawy, które zostały zauważone, to duchy, fatamorgana czy może jest na to inne wytłumaczenie.


Znane są przypadki zgonu po złamaniu karku, gdy człowiek potknął się o krawężnik wysokości kilku centymetrów. W obliczu takich zdarzeń przeżycie upadku z wysokości 3600 metrów to prawdziwy cud, w który trudno uwierzyć. A takie cuda zdarzają się częściej, niż nam się wydaje.

NIEPRAWDOPODOBNE ZJAWISKA Z CAŁEGO ŚWIATA: OD FOTOGRAFII MYŚLI, PRZEZ STYGMATY I WIZYTY OBCYCH, PO STAROŻYTNY KOMPUTER


Filmy i zdjęcia duchów, "czarnoksięskie" lustro z British Museum do komunikacji z aniołami, mówiące krzyże, tajemnicze twarze pojawiające się na ścianie domu w hiszpańskim miasteczku... Urojenia, fałszerstwa czy znaki z innego świata?

Fenomeny Niemożliwe są czwartą częścią serii NIEMOŻLIWE autorstwa Reinharda Habecka, po Tekstach..., Obrazach i fotografiach... oraz Rzeczach... .

Kapitalny pomysł na zebranie wszystkich niewytłumaczalnych dziwactw w serię książek, które oddzielają internetowe fałszerstwa od tego, co naprawdę zaprząta głowy uczonych tej planety.

Reinhard Habeck, słynny badacz tajemnic przeszłości i autor międzynarodowych bestsellerów (m. in. serii Niemożliwe), dociera wszędzie tam, gdzie miały miejsce wydarzenia i zjawiska sprzeczne z logiką, zdrowym rozsądkiem i ustaleniami nauki. I bada ich namacalne, uchwytne ślady: nagranie widmowej zjawy, pisemny dowód w starej kronice, zagadkowy starożytny kamień. Rozmawia z naocznymi świadkami i naukowcami. I zastanawia się, czy mamy szansę rozwiązać zagadki, które nie doczekały się racjonalnego wytłumaczenia.

• Czy Inkowie znali sztukę roztapiania kamieni?

• Czy latające pomidory Ojca Pio to cud?

• Jaki starożytny geniusz skonstruował komputerowy mechanizm z Antykithery?

• Czy nowoczesna elektronika umożliwia kontakty z zaświatami?

Dziś nie znamy jeszcze ostatecznych odpowiedzi. Może jednak już wkrótce będziemy w stanie przekonać empirycznie, czy za światem materialnym kryje się coś zupełnie niematerialnego.Jak zareagujesz, gdy nagle przed twoimi oczami objawi się coś niepojętego? To może się zdarzyć każdemu z nas. Staniemy wtedy sami przed pytaniem: Czy to złudzenie zmysłów, czy też świadectwo nadziemskich manifestacji?

REINHARD HABECK

Austriacki geodeta, słynny badacz tajemnic przeszłości i autor międzynarodowych bestsellerów (m. in. serii Niemożliwe), wertuje zdumiewające manuskrypty z minionych wieków, schodzi do krypt faraonów, wspina się na ruiny pałaców zaginionych kultur i bada autentyczność zagadkowych tekstów. W wypełnionej fascynującymi zdjęciami książce tropi odkrycia „sprzeczne z naukowymi regułami”. I pokazuje, że mimo całej naszej wiedzy jesteśmy wciąż alfabetami, którzy mają do odszyfrowania jeszcze mnóstwo tajemniczych znaków...
TYTUŁ: Fenomeny Niemożliwe, które nie mogły zaistnieć, a istnieją

TYTUŁ ORYGINALNY: Kräfte, die es nicht geben dürfte: Irreale Phänomene und Erscheinungen aus aller Welt

AUTOR: Reinhard Habeck

WYDAWNICTWO: Amber

PREMIERA: 30/01/2018

ILOŚC STRON: 272

ZDJĘCIA: Kolorowe i czarno-białe

OKŁADKA: Miękka

FORMAT: 130 x 205 mm

ISBN: 978-83-241-6555-1


OCENA: 10+/10


KUP TERAZ#fenomeny #niemożliwe #renhardhabeck #wydawnictwoamber #tajemnice #tabu #archeologia


www.wydawnictwoamber.pl

105 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page