top of page
Szukaj

EVA TEVA I WIĘCEJ TEV - Kathryn Evans

Książka (NIE)młodzieżowa, która wciąga, jak wir wodny. Już sam pomysł na fabułę zasługuje na uwagę. Szukając powieści niebanalnych, natrafiliśmy na debiut Kathryn Evans.


Ktoś przeczytał w biurze na głos blurb. Przeszły nas ciary. Trafiliśmy na coś wyjątkowego! Szybka akcja pozyskania książki i ta zaczęła krążyć z rąk do rąk. Czytaliśmy, dyskutowalimy, sprzeczaliśmy się i wiecie co? Ta książka jest FANTASTYCZNA! Och, jak bardzo kochamy takie historie. Jakiż to trzeba mieć talent, aby napisać coś równie ciekawego, mądrego i nie powielać standardów obecnie panującej mody na kryminały i powieści erotyczne. Teva, to typowa nastolatka. Chodzi do szkoły, dobrze się uczy, ma chłopaka i mnóstwo przyjaciół. Ma tylko jedną dziwną cechę – nie lubi zapraszać znajomych do domu. Właściwie, to ma więcej dziwnych cech. Książka opowiada o młodej dziewczynie, która co dwanaście miesięcy ROZDZIELA SIĘ, tworząc kolejną siebie. Każde kolejne rozdzielenie sprawia mnóstwo problemów, poprzednia wersja dziewczyny, musi zrezygnować z dotychczasowego życia i zamieszkać ze wszystkimi poprzednimi wersjami siebie. Jedna z wersji postanawia się zbuntować i nie pozwolić na kolejne rozdzielenia. Co jest przyczyną tej dziwnej choroby naszej bohaterki i czy to faktycznie jest choroba? A może to dar. Dar czy przekleństwo? Hmmm, a może zupełnie coś innego?


Nabierałam w niej sił i napełniałam jej komórki swoimi. W końcu jednak musiałyśmy się rozdzielić. To nie była moja decyzja - zwykła kolej rzeczy.

Każda poprzednia wersja Tevy zostaje na zawsze uwięziona, nie tylko w swoim wieku, ale też w domu, z którego tęsknie obserwuje toczące się wokół życie. Kilkanaście innych Tev nie może kontaktować się ze swoimi kolegami ani wyjść na zewnątrz. Ze smutkiem porzucają dotychczasowe życie. Wszystko toczy się normalnych trybem, dopóki jedna z Tev nie zbuntuje się i nie złamie zakazu. A najnowsza Teva także ma swój plan. Nie chce dopuścić do ponownego podziału. To oznacza tylko jedno: walkę z samą sobą! Bardzo dobrze napisana książka, trzymająca w napięciu i niepewności do samego końca. Autorka od czasu do czasu stosuje psychologiczny suspens, który powoduje wzmożone napięcie u czytelnika tylko po to, aby za chwilę zaskoczyć nas niespodziewanym zwrotem akcji. Ta książka, to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto lubi czytać. Napisaliśmy na początku słowo „młodzieżowa”, ale tylko dlatego, że książka jest tak sklasyfikowana, a (NIE) dodaliśmy dlatego, że się z tym nie zgadzamy. Średnia wieku Hultaja Literackiego, to 31 lat, a czytaliśmy tę powieść z ogromną fascynacją, chcąc dowiedzieć się jak najszybciej, co będzie dalej! Zagubiliśmy się w niej bez pamięci! Uważamy jednogłośnie, że NIE JEST to książka tylko dla młodzieży. Nam staruchom bardzo się spodobała i czekamy na kolejne powieści pani Evans.


Opublikowałam post i opadłam na krzesło. Jeśli toczyłam wojnę z gównem, którym obrzucało mnie życie, to chyba ją przegrywałam.

KATHRYN EVANS: Studiowała aktorstwo i krótko pracowała w teatrze, kiedy w końcu uświadomiła sobie, że umrze z głodu, jeśli nie znajdzie odpowiedniej pracy. Nie znalazła. Wyszła jednak za mąż za farmera i założyła plantację truskawek. Eva Teva i więcej Tev, to jej debiut literacki, za który otrzymała prestiżową nagrodę Edinburgh International Book Festival First Book Award. Laureatka nagrody literackiej SCBWI Crystal Kite.

Jesteśmy przekonani, że o autorce tej powieści za chwilę będzie bardzo głośno za sprawą jej twórczości literackiej. Mocno trzymamy za nią kciuki. Brawo dla wydawnictwa YA! za przedstawienie tej pisarki polskim czytelnikom.


TYTUŁ: Eva Teva i więcej Tev TYTUŁ ORYGINALNY: More of me AUTOR: Kathryn Evans Wydawnictwo: YA! STRON: 368 ROK WYDANIA: Luty 2017 FORMAT: 225 x 137 mm OPRAWA: Miękka ISBN: 978-83-280-3702-1


OCENA: 9/10


Książka do nabycia również w wersji e-book.


#YA! #gwfoksal #evatevaiwiecejtev #moreofme #kathrynevans #receznja #ksiazka #usbornepublishing

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page