top of page
Szukaj

EDEN - Tomek Woroniak

Nie jesteśmy znawcami komiksów, więc podchodzimy do nich z innej strony niż fani tej formy publikacji. Dla nas najważniejsza jest fabuła, a w tej książce jest ona absolutnie intrygująca. EDEN, to cholernie mądry projekt. Niebywale zadziwiający. Bardzo inteligentne dialogi, momentami śmieszne. Świetny pomysł na książkę, jeszcze lepszy na komiks. Tomek Woroniak zrobił kawał dobrej roboty.

Już kilka razy sięgaliśmy po komiksy wydawnictwa Timof Comics i za każdym razem jest to strzał w dziesiątkę. Jednak EDEN, to coś więcej niż tylko komiks, to inteligentna zabawa słowem, kapitalny scenariusz i bardzo dobre (z naszego punktu widzenia) rysunki.

Jak już pisaliśmy wcześniej, nie znamy się za bardzo na komiksach, więc nie chcemy oceniać strony graficznej, zostawiamy to czytelnikom, choć nam bardzo się podoba, ale pomysł i sam scenariusz, to bez wątpienia pierwsza liga. Fantastyczna literacko pozycja wydawnicza, która pomysłem przypomina nieco Folwark Zwierzęcy, choć absolutnie nim nie jest. To odrębny byt, który zasługuje na wielkie uznanie.

Wciąż mam nadzieję, że to, co się dzieje, nie dzieje się naprawdę, że to jednak sen.

Pewnej wigilijnej nocy zwierzęta zaczynają gadać. I już nie przestają. To, co mają ludziom do powiedzenia niekoniecznie im się spodoba, a skutki nawiązania szczerej komunikacji okazują się dramatyczne.

Nie ma już wymówek, że skoro ktoś beczy albo miauczy, to pan tego nie rozumie. Nie ma usprawiedliwień, że jak ktoś muczy albo piszczy, to pani może zignorować. Karty zostają wyłożone na stół, a ludzie muszą sobie z tym poradzić.


Tomek Woroniak nie grzmi, nie uprawia taniego kaznodziejstwa i nie wymądrza się. Oferuje niezwykle mądry komiks, który powinien zmusić do myślenia i wpłynąć na weryfikację przyzwyczajeń. A przy okazji opowiada znakomitą, naładowaną emocjami historię obyczajową – najlepszą w komiksie polskim od czasów „Będziesz smażyć się w piekle” Prosiaka.

- Dominik Szcześniak | polski twórca komiksów, rysownik i scenarzysta -

Szanowanie prawa innych istot do zajmowania swojej przestrzeni jest jedyną zasadą, której nieprzestrzeganie ogranicza waszą moc do zmian.

TOMASZ WORONIAK - Miłośnik kawy. Z wykształcenia technik elektronik i "plamista" przestrzenny, z pasji rysownik, grafik, animator, współtwórca reklam i aktor improwizator. Kiedyś pasjonat wspinaczki i 10-dniowego odosobnienia medytacji Vipassana. W wolnych chwilach podróżuje po Bałkanach. Zakochany w komiksie od 7. roku życia, tata 4-letniej Amelii.

TYTUŁ: Eden

AUTOR: Tomasz Woroniak

WYDAWNICTWO: Timof i cisi wspólnicy

PREMIERA: maj 2018

LICZBA STRON: 232

FORMAT: 165 x 240 cm

OKŁADKA: miękka

DRUK: czarno-biały

ISBN: 978-83-65527-64-6


OCENA: 10/10


KUP TERAZ


www.timof.pl57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page