top of page
Szukaj

DZIENNIK 29. PRZEBUDZENIE -Dimitris Chassapakis

Połączenie gier planszowych i łamigłówek z książką wydaje się genialnym rozwiązaniem. I dobrze się wydaje, bo tak właśnie jest. Oddaliśmy książkę młodzieży i nie mogliśmy od nich nic więcej wyegzekwować przez kolejne dwa dni. To tylko dobrze świadczy o książce, ale i cieszy, że jest coś więcej, niż tylko smartfon, co potrafi nastolatków zainteresować. A smartfon też się przyda, więc z przymrużeniem oka powiedzieć można, że wilk syty i owca cała.


Czytając i bawiąc się w rozwiązywanie zagadek przy pierwszej części Dziennika 29 (nasza recenzja TU) mieliśmy niebywałą frajdę, a czas uciekał nieubłaganie. Tak samo było i tym razem. Sam pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a w obecnej sytuacji przesiadywania w domu, ta książka/gra nabiera jeszcze większej wagi, pozwala uciec od codzienności i zaszyć się w zupełnie innym, ciekawszym świecie, pełnym przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Tak właśnie prezentuje się ten fenomen. Wydawać by się mogło, że książka to książka - literki, może kilka obrazków, lub jak w przypadku komiksów odwrotnie. Jednak pomysł, aby połączyć grę logiczną z książką, okazuje się całkiem trafnym pomysłem i stawia literaturę na zupełnie innym poziomie. Dobrze jest widzieć, że ludzie, którzy odżegnują się od czytania, chwytają za Dziennik 29 i nie mogą się z nim rozstać, zanim jej nie skończą w całości. A potem słyszymy pytanie: "Hej, jest coś jeszcze podobnego na rynku?". A no jest i zapewne będzie jeszcze więcej, bo interaktywne gry książkowe robią furorę na całym świecie, więc dlaczego nie miałyby zrobić jej w Polsce? A nadmienić trzeba, że i polscy twórcy robią już swoje wersje takich książek i te również dostępne są w wydawnictwie Foxgames.


Co się dzieje? Czy to wstrząsy? Ziemia zaczęła drżeć. Zaczyna być słychać podobny do silnikowego warkot, a mdłe światła gasną zupełnie. Sufit zaczął się ruszać... Opada?


Gra grą, ale w tej książce jest emocjonująca historia, wspaniale napisana, zintegrowana z olbrzymią ilością zagadek, które rozwiązać musi sam czytelnik, aby akcja mogła ruszyć dalej. Łatwo nie będzie, ale w dobie smartfonów, komputerów oraz Internetu mamy odpowiedzi tuż pod nosem, wystarczy tylko się skupić i pomyśleć, gdzie te odpowiedzi mogą być ukryte i jak szybko je znaleźć. A do tego wspaniale skonstruowana strona www, w której wpisujemy odpowiedzi, otrzymamy podpowiedzi, a w skrajnych przypadkach możemy skorzystać z drogi na skróty. Pierwsza część Dziennika wydaje się nam nieco lepsza i ciekawsza, ale nie znaczy to, że Przebudzenie jest nudne. Jest równie wspaniałe co poprzednio. Różnica pewnie polega na tym, że pierwszym Dziennikiem daliśmy się zaskoczyć, tu byliśmy już lepiej przygotowani. Drażnić może nieco mało czytelna czcionka, ale i do tego można przywyknąć. Górę i tak bierze ciekawość i chęć rozwiązania każdej następnej łamigłówki.

Genialny pomysł, świetna zabawa! Książka wspaniała graficznie, fabuła porywająca i wciągająca. Czekamy na kolejną część Dziennika!Naukowcy natrafili na ślady obcej cywilizacji. Rozpoczęte przez nich tajne prace wykopaliskowe nie przyniosły żadnych rezultatów przez 28 tygodni.

dopiero w 29. tygodniu wydarzyło się coś nieprzewidzianego. Ekipa badaczy zaginęła - jedyne co po niej zostało, to ten dziennik... Jego druga część.


Zanurz się w niezwykłej przygodzie.

Zmierz się z zagadkami i układankami.

Pisz, rysuj, zginaj, łącz i szukaj, by odkryć prawdę.


Jak grać w Dziennik 29: Przebudzenie?

1. Rozwiąż zagadkę.

2. Podaj poprawną odpowiedź i uzyskaj klucz.

3. Dotrzyj do wielkiego finału, który przyniesie ostateczną odpowiedź.Cholera, musimy się zebrać w sobie i zachować trzeźwość umysłu, bo bez tego zostaniemy tu już na zawsze, roztrząsając pytania.

DIMITRIS CHASSAPAKIS

Grecki pisarz, autor książek interaktywnych, który fundusze na swój pomysł zdobył poprzez portal crowdfundingowy Kickstarter. Książka z miejsca stała się bestsellerem, a autor poszedł za ciosem i wydał najpierw kontynuację Dziennika 29 a potem kolejne tytuły, lecz wciąż utrzymane w konwencji gier książkowych.


Tytuł: Dziennik 29. Przebudzenie

Autor: Dimitris Chassapakis

Autor fabuły: Babis Giannos

Opracowanie graficzne: Sławomir Bejda

Wydawnictwo: Foxgames (Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z O.O.)

Data wydania: 11 marca 2020

Tytuł oryginalny: Journal 29. Revelation

Tłumaczenie: Michał Gołębiowski

Premiera: 2020

Liczba stron: 144

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-280-7906-9


OCENA: 10/10


KUP TERAZ


DZIENNIK 29 - cz.1


STRONA DZIENNIK 29. PRZEBUDZENIE


STRONA DZIENNIK 29 - cz.1


INNE INTERAKTYWNE GRY KSIĄŻKOWE W FOXGAMES
PATRONI MEDIALNI KSIĄŻKI:

Planszowe Newsy, Geek Factor Poleca, DamaGaier.pl, ZnadPlanszy.pl, Planszą Po Kostkach, On Table - Gry Planszowe, Lockme, Diceland, Board Games Addiction, Game Troll TV.


POLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:

Rozrzucone po całym świecie zaginione strony z legendarnego dziennika morskiego zostały odnalezione i połączone w całość. Sekrety tej historii były znane dotychczas tylko nielicznym. Wodne potwory, mroczne sny i koszmary, wiadomości z innych wymiarów… nadszedł czas, aby odkryć, co kryje tajemniczy, morski dziennik!

Rozwiązuj zagadki i łamigłówki, aby zdobyć kolejne klucze i móc kontynuować rozgrywkę. Wyprawa 1907 to interaktywna książka, która jest równocześnie grą pełną niespodzianek...

WIĘCEJ O KSIĄŻCE
#dziennik29 #przebudzenie #wydawnictwofoxgames #grupawydawniczafoksal #hultajliteracki #recenzja #DimitrisChassapakis #InteraktywnaGraKsiążkowa #foxgames #gwfoksal #gra


WYDAWNICTWO FOXGAMES NA FACEBOOKU


WYDAWNICTWO FOXGAMES NA INSTAGRAMIE

HULTAJ LITERACKI NA FACEBOOKU


HULTAJ LITERACKI NA INSTAGRAMIE

www.foxgames.pl

www.hultajliteracki.pl

www.halo.radio

60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page