top of page
Szukaj

DZIEŃ, W KTÓRYM CIĘ STRACIŁAM - Fionnuala Kearney.

Jeśli wydaje Ci się, że znasz swoje dziecko i możesz mu ufać, powinnaś zastanowić się, czy aby nie jesteś w błędzie. Jeśli uważasz, że przeszłość nie skrywa tajemnic, pamiętaj, że kiedy przeszłość wróci, z pewnością zaboli. Przygotuj się na szok, przygotuj się na ból, przygotuj się na stratę.

Zaskakująco dobra, niebywale mądra, kapitalnie napisana. Absolutny fenomen wydawniczy, który w Polsce niestety przepadł wśród całej rzeszy książek znacznie niższych lotów, za to promowanych na każdym kroku, jako wyjątkowe. Po raz kolejny okazuje się, że wyjątkowe książki trzeba szukać między tymi, które tylko na takie wyglądają. Brak odpowiedniej promocji zepchnął Dzień, w którym Cię straciłam do rangi czytadła, które można znaleźć w wybranych księgarniach na niższych półkach. Jednak w przypadku tej książki, wcale tak nie powinno być. Fionnuala Kearney napisała powieść, która wbija w fotel tak bardzo, że cieżko się podnieść. Tak prawdziwej i zaskakującej książki nie było na polskim rynku wydawniczym już od dawna. Pomysłowa konstrukcja książki sprawia, że mamy do czynienia z historią ciekawą i nietuzinkową, z powieścią, która wprowadza Wydawnictwo Kobiece do elity wydawniczej w naszym kraju, a Autorkę na szczyt listy najpoczytniejszych autorów na świecie. Dzień, w którym Cię straciłam to książka jedyna w swoim rodzaju, łamiąca stereotypy, jakoby powieści dla kobiet były mniej ambitne od kryminałów czy thrillerów. Kearney udowodniła, że literatura kobieca ma się dobrze i jest w stanie zaoferować powieść, która zwala z nóg.


Pewnego razu Śmierć myślała, że mnie dorwała. Miała mnie już na celowniku. Do dzisiaj wydaje mi się, że przyszła po mnie, ale przegapiła okazję.

PRZEPIĘKNA I PORUSZAJĄCA HISTORIA O MIŁOŚCI, RODZINIE I KŁAMSTWACH, KTÓRE WSZYSTKO ZMIENIAJĄ


Kiedy Jess otrzymuje wiadomość, że jej jedyna córka Anna zaginęła w lawinie, wpada w rozpacz. Przy życiu utrzymuje ją jedynie osierocona pięcioletnia wnuczka Rose, której musi zastąpić matkę.

Kobieta jest rozdarta pomiędzy bólem i nadzieją, że zaginiona córka powróci do domu. Gdy wyczekuje kolejnych wieści o poszukiwaniach, stopniowo zaczyna odkrywać sekretne życie Anny.

Wkrótce zrozpaczona matka będzie musiała zmierzyć się z nieznaną przeszłością ukochanej córki. Czy tajemnice, które odkryje, na zawsze zmienią losy jej rodziny?


"Dzień, w którym cię straciłam, był dniem, w którym odkryłam, że tak naprawdę cię nie znałam."

- AMAZON -


"Niewiarygodnie poruszająca, przepięknie utkana powieść, której karty zdają się przewracać same."

- Susan Lewis | brytyjska powieściopisarka -


"Takie książki mają specjalne miejsce na moich półkach. To grono najlepszych książek, do których często wracam i które każdemu polecam."

- Ivo Vuco | polski pisarz, recenzent -


Ogromne emocje, okrutna historia, przeklęte kłamstwa, mnóstwo pytań i odpowiedzi, które łamią serce - powieść na najwyższym poziomie. Świetnie napisana, świetnie zredagowana i świetnie przetłumaczona. Kawał dobrej roboty wykonanej nie tylko przez Autorkę, ale cały sztab wydawniczy, zarówno brytyjski, jak i polski. Jedyne czego możemy się przyczepić, to okładka, która nie zachęca do tego, aby po nią sięgnąć. Ale po to są właśnie tacy jak my, wskazujący palcem, na którą książkę czytelnik powinien zwrócić szczególną uwagę. Dzień, w którym Cię straciłam jest taką właśnie książką, na którą Wam wskazujemy. Musicie ją przeczytać!


Słyszę, jak Rose mnie woła, i przyklejam uśmiech do twarzy. Niezależnie od tego, co się wydarzy - teraz muszę oddychać dla niej.

FIONNUALA KEARNEY

Pisarka irlandzkiego pochodzenia, autorka książki You, Me and Other People. Swoją karierę zaczynała od posady agentki nieruchomości, za namową rodziny zaczęła spełniać swoje marzenia o zostaniu pisarką. Lubi pisać o związkach, relacji matka-dziecko, rodzeństwie, najlepszych przyjaciółkach. Jest szczęśliwą żoną i matką dwóch dorosłych córek.
TYTUŁ: Dzień, w którym Cię straciłam

TYTUŁ ORYGINALNY: The Day I Lost You

AUTOR: Fionnuala Kearney

WYDAWNICTWO: Kobiece

PREMIERA: 26 kwietnia 2018

TŁUMACZENIE: Emilia Skowrońska

WYDANIE: 1

LICZBA STRON: 447

OKŁADKA: Miękka

FORMAT: 135 x 205 mm

ISBN: 978-83-65506-65-8


OCENA 9/10 (odejmujemy po pół punktu za okładkę i brak promocji, na jaką ta powieść zasługuje)


KUP TERAZ


STRONA AUTORKI


PRZECZYTAJ FRAGMENT#dzieńwktórymcięstraciłam #thedayilostyou #fionnualakearney #wydawnictwokobiece #hultajliteracki #recenzja #powieść #premiera #książka

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page