top of page
Szukaj

DOM WSPOMNIEŃ - Lauren K. Denton

Sara, kobieta z ułożonym i spokojnym życiem, dziedziczy pensjonat po babci o nazwie Schronienie... Nazwa może okazać się prorocza dla Sary, której wydaje się, że wszystko co najlepsze zostawiła w Nowym Orleanie. Tym bardziej, że dom po babci przynosi więcej zmartwień, niż można to sobie wyobrazić.


Pierwszy kontakt z książką i wydaje się, że to już wszystko było - Spadek, rozpadający się dom, chciwy deweloper, brak funduszy, wspomnienia, kilka tajemnic z życia zmarłej niedawno babci i dylemat - co zrobić z odziedziczonym majątkiem. Właśnie dlatego nie byliśmy przekonani do tej książki i sięgaliśmy po nią niechętnie.

Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy wczytaliśmy się w powieść! Wystarczyło kilka stron, aby Dom wspomnień okazał się książką nieodkładalną! To taka wspaniała historia z życia wzięta, pełna pozytywnych emocji, cudownie wykreowana, magiczna, ale też mądra i naładowana miłością do życia oraz bardzo pozytywną energią. Za skorupą problemów i zmartwień czai się piękno życia, które bohaterka powieści wydobywa powoli, pozwalając im sączyć się przez kolejne strony książki.... aż nabrałam chęci na weekend na wsi...

Wspaniały debiut literacki; bardzo dobra konstrukcja, przemyślana fabuła, zaskakująco realnie nakreślone postaci.


Zachody słońca w Sweet Bay zawsze budziły we mnie dziecko. To chyba przez widok tej bezkresnej, otwartej wody. Mam wrażenie, że w ostatniej chwili niespodziewanie wyłoni się z niej coś ogromnego. Ciągle na to czekam. Lecz każdego wieczoru jest tak jak poprzedniego - feeria barw, chowające się słońce i mrok, który rozsiada się wygodnie niczym stary przyjaciel.

Kiedy po śmierci babci, Sara dziedziczy jej rozpadający się pensjonat o nazwie Schronienie, zakłada, że szybko upora się z tym niespodziewanym prezentem. Sweet Bay nie jest miejscem, w którym za wszelką cenę chce zostać, los ma jednak wobec niej inne plany.


Na miejscu odkrywa, jak mało wiedziała o ukochanej babci i jak wiele ma do nadrobienia. Pragnie poznać tajemnicę Maggs, więc zamiast spieszyć się z powrotem do Nowego Orleanu, Sara zostaje by rozpocząć remont pensjonatu i… życia. Pośród unoszącego się pyłu, starych wspomnień i w towarzystwie czarującego wykonawcy odkrywa, że życie pod dachem ukochanego przez jej babcię domu jest łatwiejsze, niż się spodziewała.


Kiedy chciwy deweloper grozi przejęciem Schronienia, Sara jest zmuszona dokonać wyboru – zostać i walczyć o dom i ludzi, których pokochała, czy odpuścić i powrócić do udanego, ale samotnego życia w wielkim mieście?


Tylko piasek, trawa i woda. Ale jest tam pięknie. Bardzo bym chciała się dowiedzieć, dlaczego ta mała zatoczka była taka ważna.

LAUREN K. DENTON

Urodziła się i wychowała Mobile, w Alabamie, gdzie mieszka teraz z mężem i dwiema córkami w Homewood, tuż obok Birmingham. Prócz książek, co miesiąc pisze do gazety o życiu, wierze i o tym, jak zabawnie (i trudno) jest być rodzicem. Każdy dzień najchętniej spędzałaby na plaży z rodziną i stertą książek. Dom wspomnień to jej debiutancka powieść.


TYTUŁ: Dom wspomnień

AUTOR: Lauren K. Denton

WYDAWNICTWO: Burda Książki

PREMIERA: 19 czerwca 2019

TYTUŁ ORYGINALNY: The Hideaway

TŁUMACZENIE: Izabella Mazurek

PROJEKT OKŁADKI: Paweł Panczakiewicz | Panczakiewicz Art Design

LICZBA STRON: 336

FORMAT: 145 x 205 mm

OPRAWA: miękka

ISBN: 978-83-8053-575-6


OCENA: 8/10


KUP TERAZ


STRONA AUTORKIPOLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:

Robert De Niro jest bez wątpienia jednym z największych aktorów swojego pokolenia – o ile nie największym aktorem filmowym wszechczasów. Jego dorobek, zwłaszcza w pierwszych dwóch dekadach kariery, nie ma sobie równych. Aktor zasłynął z głębokiego zaangażowania i zatracając się bez reszty w swoich rolach, stworzył niezapomniane kreacje. Ulice nędzyOjciec chrzestny II, TaksówkarzŁowca jeleni i Wściekły byk wprawiały w zachwyt zarówno widzów, jak i krytyków.
www.kultowy.pl

www.burdaksiazki.pl

facebook.com/burdaksazki#burdaksiazki #laurenkdenton #domwspomnien #lubimyczytac #kultowypl


15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page