top of page
Szukaj

DO ZOBACZENIA W KOSMOSIE - Jack Cheng

Przyjaźń, kosmos, ciekawość. Marzenia, podróż i nadzieja. Co jedenastoletni chłopiec ma z tym wszystkim wspólnego? Bardzo dużo. To On rządzi tą książką i to On opowie Wam ciekawą historię o nadziei związanej z marzeniami; o marzeniach związanych z kosmosem; o kosmosie, który go zaciekawił bez reszty i o ciekawym podejściu do przyjaźni. Opowie Wam o tym wszystkim podczas swej niezwykłej podróży życia, podczas której pozna ciekawych ludzi i odkryje nieznane mu do tej pory tajemnice.

Wspaniała powieść drogi i historia jedenastoletniego chłopca, który jak na swój wiek, ma dość nieoczekiwane podejście do świata, a jego marzenia są zupełnie niepodobne do marzeń jego rówieśników.

Fascynująca książka o marzeniach i o próbie ich realizacji, o fantastycznej przyjaźni i dziesiątkach z pozoru banalnych pytań, na które dorośli dość często nie są w stanie odpowiedzieć.

Umysł jedenastolatka jest tak nieodgadniony, jak kosmos. A kiedy jedno spotyka drugie, musi być ciekawie.

Jest to stuprocentowy materiał na wspaniały film, który z pewnością przyciągnąłby do kin i przed telewizory nie tylko dzieci i młodzież, ale też (a może przede wszystkim) dorosłych.


Nazywam się Alex Petroski i pochodzę z miasteczka Rockview w Kolorado w Stanach Zjednoczonych. To na Ziemi! Skończyłem już jedenaście lat i osiem miesięcy, Stany Zjednoczone mają dwieście czterdzieści dwa lata, zaś nasza planeta jakieś 4,5 miliarda lat. Nie wiem tylko, kiedy wybudowano mój dom.

Jedenastoletni Alex, dumny właściciel Carla Sagana - najmądrzejszego szczeniaka na świecie, ma wielkie marzenie. Planuje wystrzelić w kosmos swojego "złotego iPoda", na którym nagrywa dla istot z innych planet żywiołową relację z życia na Ziemi. Aby osiągnąć cel sam musi zbudować rakietę, która wyniesie urządzenie w przestrzeń kosmiczną. Pełen zapału i nadziei wyjeżdża na festiwal skupiający podobnych mu miłośników rakiet i atronomii. Podróż przyniesie nieoczekiwane rozczarowanie, ale także szansę poznania ludzi, którzy pomogą chłopcu odkryć ślady ojca, kilka innych sekretów oraz prawdę o tym, czym tak naprawdę jest rodzina.


Dorośli są jacyś dziwni. Czasami kiedy zbyt długo przebywam z kimś, kto nie jest moją mamą, mam ochotę krzyknąć: "Czy wyście powariowali?!"

Jack Cheng stworzył niebywale ciekawy obraz, który jest w stanie zauroczyć zarówno młodzież, jak i czytelników dorosłych. To, że narratorem jest jedenastolatek, wcale tej książce nie ujmuje. Wręcz przeciwnie, dodaje jej wyrazu i charakteru, jakiego brak dorosłym. Do zobaczenia w kosmosie, to absolutne dzieło sztuki.


OPOWIEŚĆ O WIELKICH MARZENIACH,

SILE PRZYJAŹNI i NIEGASNĄCEJ NADZIEI


JACK CHENG - Urodziła się w Szanghaju (Chiny), a wychował się w stanie Michigan (USA). Po prawie dziesięciu latach mieszkania w Nowym Jorku oraz pracy w reklamie przeprowadził się do Detroit, gdzie obecnie mieszka i skupia się na pisaniu.

Laureat wielu nagród literackich.TYTUŁ: Do zobaczenia w kosmosie

TYTUŁ ORYGINALNY: See You in the Cosmos

AUTOR: Jack Cheng

TŁUMACZENIE: Michał Zacharzewski

WYDAWNICTWO: YA!

PREMIERA: Luty 2018

LICZBA STRON: 320

FORMAT: 135 x 202 mm

OKŁADKA: Miękka

ISBN: 978-83-280-2606-3


OCENA: 10/10


KUP TERAZ

#dozobaczeniawkosmosie #wydawnictwoya! #gwfoksal #powieść #książka #recenzja #seeyouinthecosmos #jackcheng #nadzieja #przyjaźń #marzenia #opowieść

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page