top of page
Szukaj

CZWARTA MAŁPA - J.D. Barker

Kiedy sięgamy po książkę wydawnictwa Czarna Owca, przechodzą nas ciarki po całym ciele. Nigdy nie wiemy czego się spodziewać. Ludzie z tego wydawnictwa mają nosa do książek. Wiedzą którą powieść „przywieźć” do Polski i przedstawić ją swoim czytelnikom.

Nie byliśmy więc zaskoczeni, kiedy sięgnęliśmy po Czwartą Małpę. Ale byliśmy bardzo ciekawi. Byliśmy pewni, że książka nas wciągnie, ale nie mieliśmy pojęcia czy autor pisze tak, jak to lubimy. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że J.D. Barker to arcymistrz!

Na okładce widnieje takie zdanie: Mroczna i pełna nagłych zwrotów akcji powieść niczym Milczenie Owiec pomnożone przez Siedem. Ale naszym zdaniem, to nie do końca prawda. Naszym zdaniem ta powieść jest znacznie lepsza niż Milczenie Owiec i Siedem w kupę wzięte!

Dużo książek czytamy, ale taka jeszcze u nas nie gościła. Posiadamy jeden egzemplarz i to chyba za mało na trzech recenzentów. Była bitwa o książkę, potem dyskusje, spojlery i kłótnie. Ale, jeśli książka wzbudza takie emocje, to znaczy, że warto było ją przeczytać.


Ten popierdoleniec wyskoczył mi przed maskę. To nie był wypadek. Facet skończył ze sobą.

Tajemniczy seryjny morderca zwany przez policję Zabójcą Czwartej Małpy (#4MK) sieje grozę wśród mieszkańców Chicago. Policja od lat bezskutecznie próbuje odkryć jego tożsamość.

Przełomem w śledztwie jest wypadek , w którym pod kołami autobusu ginie pieszy. Prawdopodobnie to Zabójca Czwartej Małpy: przy zwłokach zostaje znalezione charakterystyczne pudełko z fragmentem ciała uprowadzonej ofiary.

Detektyw Sam Porter w kieszeni marynarki mężczyzny znajduje pamiętnik. Musi wejść w umysł psychopaty, by zrozumieć jego zagmatwaną historię i odnaleźć ostatnią porwaną osobę. Zanim będzie za późno…


Znalazłem matkę i ojca tarzających się po skrwawionej podłodze w swoich objęciach.

„Fikcyjnych seryjnych morderców mamy na pęczki i trzeba mieć ogromną wyobraźnię, by stworzyć nietuzinkową postać. Barkerowi się to udało. Wielbiciele gatunku znajdą tu wyjątkowy portret zabójcy – pokrętny jak sama fabuła.”

-Jack Ketchum-


„Mroczna podróż w głąb umysłu seryjnego mordercy. Świetnie napisana z charakterystycznym dla Barkera dowcipem i zabójczą dbałością o szczegóły. Lee Child doczekał się godnego siebie rywala.”

-Tosca Lee-

J.D. Barker - światowej sławy autor bestsellerów, zdobywca licznych nagród literackich. Jego książki porównuje się do dzieł Stephena Kinga, Deana Koontza i Thomasa Harrisa. Mieszka w Pennsylvanii.
TYTUŁ: Czwarta Małpa

TYTUŁ ORYGINALNY: The Fourth Monkey

AUTOR: J.D. Barker

WYDAWNICTWO: Czarna Owca

PRZEKŁAD: Agnieszka Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

PREMIERA: kwiecień 2018

ILOŚĆ STRON: 432

FORMAT: 135 mm x 210 mm

ISBN: 978-83-8015-577-0


OCENA: 10/10


KUP TERAZ


książka dostępna również w wersji e-book17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page