top of page
Szukaj

CZTERY ŚLEDZTWA SHERLOCKA HOLMESA - Cédric 'CED' Asna.

Wciel się w postać Sherlocka Holmesa lub doktora Watsona i przeprowadź cztery wyjątkowo trudne śledztwa. Przed Tobą wiele obiecujących tropów, podejrzani do przesłuchania i poszlaki do sprawdzenia. Podejmuj właściwe decyzje, bo tutaj bohaterem jesteś Ty.

Może zaczniemy najpierw od tego, czym są komiksy paragrafowe. Otóż jest to nowa na polskim rynku wydawniczym propozycja zabawy dla tych, którzy kochają tajemnice, ryzyko i wyzwania. Czytelnik, a zarazem gracz, zostaje dzięki nim bohaterem komiksu i tworzy własną fabułę. Wybiera postać, w którą chce się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decyduje o jej losach.

Dlaczego komiksy paragrafowe są tak wciągające, pełne emocji i bez reszty angażują gracza? To dlatego, że istnieje wiele sposobów na zakończenie rozgrywki, a czasem również wiele zakończeń komiksu. Wszystko zależy od wyborów, jakich dokonuje gracz. To sprawia, że komiksy paragrafowe można czytać wiele razy, z rosnącą ciekawością. Starannie przemyślana mechanika gry i świetna kreska rysowników na długo zatrzymają gracza w świecie walecznych rycerzy, wilkołaków i wampirów, londyńskich detektywów czy nieustraszonej łowczyni nagród.

Zwariowaliśmy na punkcie komiksów paragrafowych! Starsi czytelnicy pamiętają zapewne "dziwną" powieść Julio Cortázara - Gra w klasy, którą można było przeczytać na kilka różnych sposobów. Podobne rozwiązanie wykorzystali twórcy komiksów paragrafowych, ale jest to mocno unowocześniona forma, dająca dużo więcej frajdy z czytania i znacznie więcej emocji. A co ciekawe, zmusza czytelników do rozmowy. Dajmy na to, dwaj domownicy czytają Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa, z tą jednak różnicą, że jeden domownik wciela się w rolę tytułową, drugi zaś w dr. Watsona. Obie postacie prowadzą inną drogą do rozwiązania śledztwa i każdy z nich może dojść do innych wniosków! Jest tu zatem potrzebne ogromne skupienie, spostrzegawczość i spryt. Zabawa murowana!


KRADZIEŻE, ZNIKNIĘCIA, MORDERSTWA...

NA BIURKU SŁYNNEGO DETEKTYWA POJAWIAJĄ SIĘ KOLEJNE SPRAWY DO ROZWIĄZANIA.


Kiedy rozmawialiśmy między sobą o tej książce po jej przeczytaniu, doszliśmy do wniosku, że taka forma literatury byłaby świetną alternatywą dla szkolnych lektur. Od lat wiadomo, że interaktywność w sztuce sprawdza się lepiej, niż bierne się jej przyglądanie. Lektury szkolne czytane są na siłę i bez emocji, a komiksami paragrafowymi można zastąpić na przykład pierwsze klasy szkoły podstawowej, choćby po to, aby obudzić w młodym człowieku miłość do książek, bo w chwili obecnej skutej jest odwrotny. Pojawienie się pewnych elementów na biurku bohatera i czy to jest dla niego ważne czy nie, nie wywoła w młodym czytelniku tych samych emocji, co pojawienie się tych samych elementów na jego biurku. Jeśli będziemy mieli jakikolwiek wpływ na fabułę, to siłą rzeczy każdy szczegół zwróci na siebie naszą uwagę. W późniejszych latach szkoły, komiksy paragrafowe można zamienić na "zwykłe" książki, ale od czegoś trzeba zacząć i tu nadarza się niebywała okazja, aby zaradzić narodowemu zacietrzewieniu przed czytaniem.

Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa to mistrzowsko skonstruowany kryminał, pełen zagadek, intryg i tajemnic. Finał każdego śledztwa zależy wyłącznie od Ciebie i Twojej pomysłowości. Nie trzeba się spieszyć. W środku znajdziesz kartę śledztwa, mapę, spis osób powiązanych ze śledztwem oraz punktację, która określi, jak dobrym jesteś detektywem. Przyda Ci się coś do pisania. Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa jest czymś w rodzaju gry planszowej lub nawet escape roomu zamkniętego w książce! Cédric Asna zakręcił intrygą, jak karuzelą. Świetnie się to czyta, a przy okazji można się fajnie odprężyć i zabawić. Wspaniała rozrywka na deszczowe wieczory, czy wolne weekendy, kiedy chce się zostać w domu i nie jest się pewnym - pograć czy poczytać? Teraz wybór będzie prosty.

Literackie mistrzostwo świata zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych.


Zanurz się w przestępczą intrygę...


Od Ciebie zależą kluczowe decyzje...

Przeżyj świetną historię...


Cédric Asna (CED)

Francuski pisarz i rysownik, autor komiksów paragrafowych. Jak sam o sobie mówi - z Tintinem uczył się czytać, a z Asterixem rysować.

Obecnie mieszka w Tuluzie, gdzie studiował grafikę. Tam też kontynuuje swoją karierę jako blogger i autor komiksów.

TYTUŁ: Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa

TYTUŁ ORYGINALNY: Quatre enquêtes de Sherlock Holmes

AUTOR: Cédric Asna (CED)

WYDAWNICTWO: FoxGames

LICZBA STRON: 174

FORMAT: 150 x 210 mm

OKŁADKA: twarda

PREMIERA: 11/10/2017

ISBN: 978-83-280-4610-8


OCENA: 10/10


KUP TERAZ


STRONA AUTORA

#cedricasna #CED #czteryśledztwasherlockaholmesa #foxgames #gwfoksal #premiera #recenzja #hultajliteracki

29 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie