top of page
Szukaj

ŻONA MIĘDZY NAMI - Greer Hendricks & Sarah Pekkanen

Drugie nasze spotkanie z duetem Hendricks & Pekkanen i drugi raz udane. Obie panie potrafią zamącić w głowie jak mało który autor. Psychologiczny misz-masz wysokich lotów z oszałamiającą fabułą i nietuzinkowymi postaciami. Wcale nas nie dziwi wysoka pozycja tej książki na liście bestsellerów Wall Street Journal. Tym bardziej że Sarah Pekkanen szybko znalazła wspólny język z Greer Hendricks i mając spójną wizję fabuły, czuły, że ta powieść może wywrócić rynek wydawniczy do góry nogami.


Autorki opowiadały tuż po premierze książki, że na długo przed rozpoczęciem pracy nad nią miały wspaniały przelot przez pomysły, którymi sypały, jak z rękawa. W końcu doszły do porozumienia co do ostatecznego kształtu fabuły i stworzyły powieść niebywale zaskakującą. Żona między nami to powieść przede wszystkim mocno psychologiczna, ale tak, że chwilami nie sposób zrozumieć, w którym kierunku to wszystko zmierza. Jest to z pewnością ogromna zaleta tej powieści, bo choć trudna i skomplikowana, to jednak absolutnie dobrze skonstruowana. Książka pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji, a postaci Nellie i Vanessy absolutnie elektryzujące.


Nellie nie potrafiła określić, co ją wyrwało ze snu. Otworzyła oczy i w nogach swojego łóżka ujrzała wpatrującą się w nią kobietę, ubraną w jej białą, koronkową suknię ślubną.

Hendricks i Pekkanen zręcznie manipulują czytelnikiem, wykorzystując moc kłamstwa. Doskonałe połączenie thrillera z melodramatem. Autorki mają sposób na wymagającego czytelnika. Powieść pisana niczym mroczna baśń dla dorosłych, powolne tempo, a jednak cały czas trzyma za żołądek. Jest też klimat grozy, a mnogość zaskoczeń i ten nerw, na jaki naraża czytelnika Vanessa Thompson, powoduje nieodpartą chęć czytania dalej, dalej i dalej, bez przerwy. Mocno przewrotna fabuła i bardzo dobre tłumaczenie, choć z redakcją mogło być nieco lepiej, ale nie, nie - spokojnie, nie jest źle, jest wręcz wybornie, a Hendricks i Pekkanen tą powieścią i poprzednią załatwiły sobie u nas chody, więc czekamy na kolejne książki autorek, bo coś nam się wydaje, że z tytułu na tytuł będzie coraz lepiej.


Przepiękna. Moje drogie, coś czuję, że naszym tematem przewodnim będzie seksowna noc.

Niczego nie zakładaj. Podczas lektury pomyślisz, że to książka o zazdrosnej byłej żonie. I że ma obsesje na punkcie swojej następczyni - pięknej i młodej kobiety. Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Czytaj miedzy kłamstwami...

Vanessa Thompson zrezygnowała ze wszystkiego – pracy i nowojorskich przyjaciół, by wieść bajkowe życie u boku "zbyt dobrego, by mógł być prawdziwy" męża Richarda, menedżera w funduszu hedgingowym. Gdy jednak ich z pozoru idealne małżenstwo sie rozpada, Richard wiąże się z młodszą kobietą - Vanessa nie może się pogodzić ze stratą swojego męża... Nellie, młoda nauczycielka, spotyka mężczyznę swoich marzen. Starszy od niej o dziewieć lat Richard jest czarujacy, przystojny i zamożny. Rozpieszcza ją i traktuje niczym królową. Do czasu...


Sarah Pekkanen i Greer Hendricks o swojej książce Żona między nami.


NAJGŁOŚNIEJSZY THRILLER 2018 ROKU! OD STYCZNIA 2018 ROKU W ŚCISŁEJ CZOŁÓWCE LISTY BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA"


"Wall Street Journal": Sześć książek z początku 2018 roku trzeba przeczytać... "Glamour Magazine": Książki, których nie możemy się doczekać w 2018 roku. "Bustle": Osiemnaście najlepszych powieści. "Real Simple": Najlepsze książki w 2018 roku. "Bookbub": Najlepsze książki sensacyjne, które się ukażą w 2018 roku. "Retail Me Not's": "Trzydzieści pięć najlepszych książek 2018 roku". "Library Reads": Pierwsza dziesiątka najlepszych książek.


"W Żonie między nami czytelnik znajdzie błyskotliwą fabułę opowiedzianą w wartki i trzymający w napięciu sposób, i przerażający trójkąt miłosny, w którym nie wiadomo, komu można zaufać. Wspaniała książka".

- Gilly Macmillan, autorka Perfekcyjnej dziewczyny -


"Absorbująca, znakomicie skonstruowana powieść o małżenstwie i zdradzie. Wciagająca historia i fascynujący bohaterowie. Nie będziesz mógł się od niej oderwać, a do ostatnich stron będziesz się głowił nad zakończeniem”.

- Lauren Weisberger, autorka powieści Diabeł ubiera się u Prady -


Zastanawiam się, ilu nieprzyjemnych sytuacji była świadkiem przez te wszystkie lata, jednak ze względu na miłość do mnie zachowała je dla siebie.

GREER HENDRICKS

Jest współautorką (napisanej wspólnie z Sarah Pekkanen) bestsellerowej powieści Żona między nami. Zanim poświęciła się pisarstwu, przez dwadzieścia lat pracowała jako redaktorka w wydawnictwie Simon & Schuster. Ukończyła studia na wydziale dziennikarstwa na Uniwersytecie Columbia; jej artykuły ukazywały się w "The New York Times", "Allure" i "Publishers Weekly".


SARAH PEKKANEN

Jest autorką ośmiu bestsellerowych powieści obyczajowych, przetłumaczonych na wiele języków. Wcześniej zajmowała się dziennikarstwem śledczym; jest nagradzaną felietonistką, publikująca między innymi w "The New York Times", "The Washington Post", "USA Today".


Tytuł: Żona między nami

Autor: Greer Hendricks & Sarah Pekkanen

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Data wydania: 21 maja 2018

Tytuł oryginalny: The Wife Between Us

Tłumaczenie: Marta Faber

Premiera: 2017

Projekt okładki: Tobiasz Zysk

Liczba stron: 432

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 145 x 215 mm

ISBN: 978-83-8116-353-8


OCENA: 8,5/10


KUP TERAZ


OFICJALNA STRONA GREER HENDRICKS


OFICJALNA STRONA SARAH PEKKANEN


HENDRICKS I PEKKANEN W WYDAWNICTWIE ZYSK I S-KA
PATRONAT MEDIALNY KSIĄŻKI:

MultiKino; lubimyczytać.pl.


POLECAMY RÓWNIEŻ TEGO WYDAWNICTWA:

Minął prawie rok, odkąd Makani Young zamieszkała w domu babci w samym środku kukurydzianej Nebraski, lecz dziewczyna wciąż jeszcze przyzwyczaja się do nowych śródlądowych warunków. I ciągle prześladuje ją przeszłość z czasów życia na Hawajach…

Nagle wokół niej zaczynają ginąć uczniowie z jej liceum, Osborne High – jedno po drugim, w serii okrutnych morderstw, z których każde ma coraz bardziej makabryczny charakter od poprzedniego. Do tego nieuchwytny zabójca wydaje się wiedzieć o ofiarach znacznie więcej, niż reszta mieszkańców...

WIĘCEJ O KSIĄŻCE


#ŻonaMiędzyNami #greerhendricks #sarahpekkanen #wydawnictwozyskiska #hultajliteracki #wydawnictwozysk #recenzja #zyskiska #haloradio #halotusieczyta #zysk #thrillerpsychologiczny


WYDAWNICTWO ZYSK I S-KA NA FACEBOOKU


WYDAWNICTWO ZYSK I S-KA NA INSTAGRAMIE

HULTAJ LITERACKI NA FACEBOOKU


HULTAJ LITERACKI NA INSTAGRAMIE


www.zysk.com.pl

www.hultajliteracki.pl

www.halo.radio


ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY AUTORÓW I WYDAWCÓW


•ZAPOWIEDZI•

•PROMOCJE•

•PREMIERY•

•RECENZJE•

•WYWIADY•

•PATRONAT MEDIALNY•


hultajliteracki@ivovuco.com

+48 698 800 944

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie